A Visegrád Hotel mára egy fogalom a hazai turizmusban, a vezetője Zeller Tibor lépésről-lépésre fejlesztette vállalkozását a Duna melletti Visegrádon. Jelenleg azon dolgozik, hogy több vendég érkezzen a Dunakanyarba, természetesen ezen belül Visegrádra, a Hotel Visegrádba is. Ismerje meg hogyan:
Ön egy ízig-vérig visegrádi vendéglátó, mi a véleménye az alföldi vendégekről?
Nagyon sok alföldi vendég látogat el hozzánk, melynek több oka van, egyrészt a Dunakanyar természeti szépsége, másrészt Visegrád történelmi múltja mind mind olyan vonzerőt jelentenek, melyeket otthon, az Alföldön nem talál meg. Az innen érkező vendégeket „hálás vendégnek” nevezzük magunk között, hiszen a vendéglátónak is öröm tájékoztatást adni, kiszolgálni olyan látogatókat, kik arcán látszik az érdeklődés és a hála.
Visegrádon nagyon sok szállodának kifejezetten izgalmas története van, a Hotel Visegrád hogyan jött létre?
Az első dátum 1983, amikor a hotel mai éttermének a helyén egy lepusztult önkiszolgáló étterem működött abban az időben amikor elkezdődött az un. szerződéses bérleti viszony és bérbe lehetett venni az Állami Vendéglátó-ipari Vállalattól az ilyen éttermeket. Egy gyors átalakítás után étteremként és diszkóként kezdtem el az üzemeltetést. Majd tíz év múlva 1992-ben a privatizáció idején egy nagyon jó döntéssel nekünk bérlőknek egy elővásárlási jogot biztosítottak, amihez egzisztencia hitelt lehetett felvenni. Így a megtakarításaimmal együtt sikerült megvásárolni a Sirály Éttermet, majd azt folyamatosan fejlesztve eljutni a mai, már egy viszonylag nagyobb méretű szállodarésszel kiegészült állapothoz
A privatizációt követően egy utazási iroda is csatlakozott
hozzánk, mely vezetőjével közösen már német csoportokat is beutaztattunk,
akiket az első időben a környék más szálláshelyein, aztán szállodánk
megépülését követően már itt szállásoltunk el.Tulajdonképpen a hotel építésekor már egy kialakult
vevőkörrel rendelkeztünk, így könnyebb volt egy hitellel is finanszírozott
beruházásba belekezdeni.
A szálloda elkészültét követő években sikerült még területet venni annak szomszédságában, így a későbbiekben lehetővé vált annak wellness részleggel, illetve később egy új szállodaszárnnyaltörténő bővítése. Így ma már egy korszerű, 160 férőhelyes, 4 csillagos wellness hotellel büszkélkedhetünk.
Ahol a turizmusból élnek elsősorban, ott valószínűleg pontosabban ismerik, hogy mik az új trendek
Visegrád természeti adottságai alkalmasak különleges programok megvalósítására, melyeket most például belga, holland, német egyesületeknek, kluboknak kínálunk komplett programcsomaggal akár a reptértől való transzfertől kezdődően és természetesen a mi szállásunkkal, éttermeink szolgáltatásaival egybekötve.
Ez a különleges program az erdei kerékpározás és túrázás, melyhez Visegrád környéke, a Pilis csodálatos hegyvonulatai, erdőségei, infrastruktúrája igazán alkalmas. Reméljük élénk lesz az érdeklődés ezen kínálat iránt a jelzett desztinációkban, ahol az említett régiókban az erre alkalmas hegyek hiányában nem igazán van mód az említett hobbik művelésére s ezért ezek a társaságok folyamatosan keresik a távolabbi desztinációkat. . A fiatalabbak érthetően a hegyi kerékpározást preferálják, de jelentős az érdeklődés az idősebb korosztály részéről is az egyéb kerékpárutak és elsősorban a túrázás iránt.
Gyanítom, döntéshozók még nem igazán ismerték fel, hogy ez a fejlesztés milyen jelentős fejlődést hozna magával a Duna menti kis települések életében. Az ország fejlesztési tervei között ugyan szerepel a kérdéses szakasz megvalósítása, de ugyanúgy ebben a fejlesztési körbe tartozik a Budapest-Balaton és Balaton körüli kerékpárút építése és felújítása is.
Én azt gondolom, a hazánkba irányuló külföldi beutazás elősegítése, ezen keresztül az említett, sok esetben hátrányos helyzetű települések ugrásszerű fejlődési lehetősége miatt nem lehet vitatéma, hogy ennek a szakasznak a megépítése prioritást kellene élvezzen.
Mi aktívak vagyunk, hiszen a Visegrádi TDM szervezésében januárban egy fórumot hívtunk össze az érintett települések vezetői számára itt Visegrádon. Az EuroVelo 6 a Duna németországi szakaszától Bécsig, majd onnan az osztrák-magyar határig tart. Az útvonalon Bécstől nyugatra évente közel 400 ezer kerékpáros turista kerekezik, aztán Bécset elhagyva, az újabb kiemelkedő célállomás jelentő Budapest irányába ez a szám hirtelen a tizedére, évi 40 ezerre csökken.
Véleményük szerint egyértelmű, hogy ennek oka elsősorban az infrastruktúra, a megfelelő minőségű és folyamatos kerékpárút hiánya az oka, annak megépültével „új élet” köszöntene be többek között azon kistelepülések életébe, melyekben jelenleg a megélhetés, a munkához jutás nagyon nehéz feladat az ott lakó emberek részére. Bizonyosan jelentősen megemelkedne nem csak a minőségi szálláshelyek, de az egyszerűbb magánszállások, a most általában haldokló Duna menti kempingek forgalma is, a kerékpárút mellett büfék, kisebb éttermek, egyéb szolgáltatások jönnének létre, hatása az út mentién élő emberekre szinte elképzelhetetlen.
Hát erre szerettem volna felhívni a döntéshozók figyelmét, amikor kezdeményeztem a helyi TDM szervezettel közösen az érintett települések polgármestereinek találkozóját és egy közös szándéknyilatkozat elkészítését, továbbítását az érintett döntéshozók felé.
2015. február 06. Polgármesteri összefogás az EuroVelo 6 kerékpárút megépítéséért
Az épület közösségi térként is funkcionál a jövőben. A beruházás 2025 elején kikötőbővítéssel folytatódik.
Nemzeti Fotóművészeti Múzeum nyílik a Liget Projekt keretében, miután átépítik a híres fotográfus, Klösz György egykori villáját.