Az állatok védelme érdekében biztonsági óvintézkedéseket vezettek be.
Tokovics Tamás, a Kecskeméti Vadaskert ügyvezető igazgatója elmondta: az állatkertben mintegy 100 olyan állat él, amely fogékony a ragadós száj- és körömfájás vírus által okozott betegségre. Főként a páros ujjú patások és a kérődzők a veszélyeztettek, az őz-, a kecske- és a tevefélék, köztük a lámák, alpakák és antilopok.
Az igazgató kiemelte, hogy az állatok védelme érdekében a bejáratnál fertőtlenítő lábtörlőt, továbbá a pénztárnál és a vadaskert több pontján kézfertőtlenítőket helyeztek ki, amelyek használata kötelező. Az állatsimogató köré kordont húztak és ideiglenesen szünetel a "zoo csemege" árusítása, mivel az állatok etetése és érintése az elkövetkező időszakban tilos.
Azt mondta: a korlátozások mellett a délutáni és hétvégi látványetetéseket is megtartják a Kecskeméti Vadaskertben, csak nem a veszélyeztetett állatokkal, és átmenetileg a látogatók ebben nem közreműködhetnek.
Áprilisban számos egyéb programmal is készülnek, így a húsvéti hosszúhétvégén, vasárnap és hétfőn tojásvadászatra várják a családokat. A legügyesebb tojáskeresők ajándékot is kapnak - tette hozzá. A Föld napján, április 22-én hüllőbemutatóval, látványetetéssel és patkánysimogatóval készülnek, majd a tavaszi szünetben, április 22-étől 24-éig minizoo tábort hirdetnek az érdeklődő gyermekeknek és fiataloknak.
Pécs öt városrészben - a lakosság kéréseit figyelembe véve - végezte el a gyalogátkelőhelyek átfogó fejlesztését. A munkálatokkal megbízott STRABAG a balesetveszélyes pontokon, valamint iskolák és gyárak közelében alvállalkozók bevonásával létesített új, biztonságos zebrákat.
Megoldást kínál Rétság, Tolmács és a taváról ismert Bánk települések szennyvizének kezelésére az az átfogó infrastrukturális fejlesztés, amely tavaly nyáron kezdődött és a tervek szerint az év végéig elkészül. A beruházás lökést ad a térség gazdasági fejlődésének és környezetvédelmi hatása is jelentős.