2023.10.01, Vasárnap
Megújult a Dusnoki Bárka
zsigorobert.hu

Megújult a Dusnoki Bárka

zsigorobert.hu

2021.03.24. 16:21

Átadták Dusnokon a felújított “Bárkát”, mely a falu meghatározó közösségi tere, így nagy öröm, hogy most megszépülve vehetik birtokba a közösség tagjai.

Hirdetés

“Az 1900-as évek elején épült, mint kéttantermes iskola. Később szolgálati lakás lett és alaposan leamortizálódott, tönkrement. Az egyház a kárpótlások idején kapta vissza, de sokáig nem tudott vele mit kezdeni. Később minimális felújításokkal és a köré épült játszótérrel sok programnak adott otthont, melynek Hodován Péter és a Kincskereső Család- és Ifjúságsegítő Egyesület volt a mozgatója. A játszótér központi eleme egy hajó, innen az ingatlan neve (Bárka)”

Magyar Falu Program keretében pályázott rá a helyi Egyházközség, és az elnyert 21.511.882,- forintból valósult meg a felújítás. A beruházásnak köszönhetően a helyi Egyházközség épülete a jövőben egy olyan közösségi térként üzemelhet majd, amely méltó körülmények között biztosíthat otthont keresztény, kulturális programoknak.

 

Megyedusnok