A zöld város projekt során a Kossuth utca teljes zöldfelülete megújul, így a fák is a nagyobb lélegzetű munka keretében egy állapotmegőrző, egészségügyi, állomány- és balesetvédelmi, valamint esztétikai metszésben, ritkításban részesülnek. Az alapelv nem új, de folyamatosan megújul, részletezettebbé, átgondoltabbá válik.
Az 1 km hosszú utca mintegy harmadán sűrű telepítésű, idős, golyvás daganatoktól torzult, odvas, kiöregedő, de még így is méltóságteljesen szép és egységes fehértörzsű platánok, míg a további kétharmad utcaszakaszon eltérő időpontokban pótlásokként ültetett, középkorú-fiatal, hagyományos platánokból álló vegyes megjelenésű, a fényhiány miatt többnyire torz növekedésű, ferde törzsű, nagyon deformálódott koronájú, de záródott lombkoronájú platánfák találhatók.
A feladat egyrészt az idős fák megfelelő egészségi állapotban tartása egészen addig, amíg egy utolsó erős metszéssel a koronákat olyan mértékben vágják vissza, hogy közéjük telepíthetők az addigra előnevelt fehértörzsű fiatal facsemeték. Ez várhatólag legfeljebb 20-25 év múlva szükségessé fog válni. Ezt követően körülbelül 5-7 éven belül az idős fákat ki kell majd vágni. Másrészt a jóval fiatalabb, de nem fehértörzsű és nagyon vegyes – helyenként kifejezetten rossz növekedésű és koronaállapotú – platánfák megszabadítása az alulra szorult, növekedésre képtelen egyedektől és a megmaradó sűrű állomány koronaigazítása oly mértékben, hogy a fák nagyjából egységes koronaalakkal és lombtömeggel rendelkezzenek.
A beépített- és az üzemeltetés során keletkező karbon csökkentését célzó megoldások terén is élenjáró a Lindab, Európa egyik vezető légtechnikai vállalata. Az újrahasznosított acélból gyártott termékek után most a kör keresztmetszetű légcsatornák esetében Magyarországon elsőként, EPD-t (Környezetvédelmi Terméknyilatkozatot) bocsájtottak ki a cég bizonyos, biatorbágyi üzemében gyártott légcsatorna elemekre.
A Belvárosi Építő által elvégzett rekonstrukció során egy a jelen kor színvonalának megfelelő hallgatói és közösségi tér épül.