2024.04.26, Péntek

Egy kecskeméti hölgy a legjobb 100-ban a maratonon

futanet.hu

2017.10.17. 10:08

Bács-Kiskun megyéből a legjobb eredményt a 40 éves, Koleszárikné Németh Beáta érte el, a maraton női mezőnyében a 94. helyen ért célba (ideje: 3:37:06), korcsoportjában 21.

A hétvégi 32. SPAR Budapest Maraton® Fesztivál - V4 Futóhétvégét rendező Budapest Sportiroda (BSI) bejelentette, hogy  31920 futót regisztráltak a hétvégén, azaz messze  megdőlt a korábbi nevezési rekord, mely akkor kicsivel haladta meg a harminc ezret.  Az új rekord annyit jelent, mintha Szekszárd minden egyes lakosa jelentkezett volna a versenyre. Így minden idők legnépesebb magyarországi szabadidősport rendezvényére került sor Budapesten.

Rekord született a külföldi nevezők számában is, a két nap során 81 országból 5400-an érkeztek Budapestre. A maratoni mezőny 40 %-a külföldi volt. Jöttek futók Új-Zélandról, Chiléből és Costa Rica-ból is. Magyarországról 1033 településről érkeztek jelentkezések, azaz minden harmadik településről. A legidősebb induló a 84 éves Kenyér Imre volt.

Bács-Kiskun megyéből a legjobb eredményt a 40 éves, Koleszárikné Németh B eáta érte el, a maraton női mezőnyében a 94. helyen ért célba (ideje: 3:37:06), korcsoportjában 21. A szintén kecskeméti, 32 éves Nagy István a maratonon kategóriája 33. helyét szerezte meg (ideje: 3:09:37).

A legfiatalabbak a megyéből a 13 éves kiskunfélegyházai Gyovai Ádám és a 17 éves kelebiai  Fekete Krisztina, mindketten az Actimel 10km-es futamon indultak. A legidősebb férfi a 70 éves kiskörösi Balogh Lajos, aki szintén  az Actimel 10km-es távot teljesítette. A legidősebb hölgy a 66 éves bátmonostori Szerletics Imréné Faragó Erzsébet, aki  maratont futott és korcsoportjában 5. lett.