Érdemes megnézni a régi Szép-kártyákat, a legkorábban kiadott plasztikok ugyanis az idén lejárnak, kártya híján pedig fizetni sem lehet velük.
A Szép-kártyák érvényességi ideje öt év. Az első kártyák 2011 nyarán jelentek meg, 2012-ben azonban már három kibocsátótól lehetett igényelni. Az idén azok a kártyák jártak, illetve járnak le, amelyeket 2012-ben bocsátottak ki. A cserekártya ingyenes, ám azt a munkaadóknak kell kérniük a kibocsátó banktól - Szép-kártyát az OTP, az MKB és a K&H bocsát ki évek óta.
A számlákon felgyűlt összeg nem vész el, még akkor sem, ha a kártyacserét nem hajtotta végre a munkaadó, ám ahhoz a régi plasztikkal már nem lehet hozzáférni.
Ezért minden kártyabirtokosnak érdemes megnéznie, mikor jár le a kártyája, és ha közeleg a lejárat, figyelmeztesse a cserére a munkáltatóját.
Érdemes időben elkezdeni a cserét, mert bármennyire is egyszerű a folyamat, az ügyintézéshez kell idő. Az ingyenesség csak a főkártyára vonatkozik, a társkártyák cseréje díjköteles.
A statisztikák szerint a három kibocsátó nagyjából 1,5 millió kártyabirtokossal rendelkezik.
Az OTP a legnagyobb szereplő, itt összesen 1,2 millió kártyabirtokos van. A első félévben a munkaadók 48 milliárd forintot utaltak a kártyákra, a felhalmozott összegből pedig a munkavállalók 38 milliárd forintot költöttek.
Szép-kártyáról alapvetően háromfajta juttatást lehet fizetni három alszámláról: szállást, meleg étkezést és rekreációs szolgáltatást.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.
Lendület, megújulás és a korábbi értékek megőrzése vezérelte a SZABADICS Group új arculatát.