A díjazott alkotások megtekinthetők a Természet Háza kiállító terében 2023. május 10-ig.
A Kiskunsági Nemzeti Park Alapítvány, valamint a Kecskeméti Művészeti Szakkör a 2023-as évre „A VIZES ÉLŐHELYEK VILÁGNAPJA” alkalmából, „A különös patás – a magyar házi bivaly titka” címmel rajzpályázatot írt ki.
A rajzpályázatra a vizes élőhelyekkel, azok védelmével kapcsolatos pályamunkákat vártak a magyar házi bivallyal kapcsolatban, a technika szabadon választott volt, minimum A4, maximum A3 méretben. Három korosztályi kategóriát jelöltek meg:
A pályázatra a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság működési területéről várták az alkotásokat.
Az alkotások értékelésében a szakmai zsűri részvevői voltak: Horváth Mária Kecskemétfilm Kft., Agárdi Gabriella Kecskeméti Művészeti Szakkör.
Az értékelés során a három kategóriában 1-3. helyezést, és egy csoportos különdíjat osztottak ki.
A rajzpályázat kiírásában, a kiértékelésben, és a díjazottak támogatásában a következő személyek és szervezetek vettek részt:
Kecskeméti Művészeti Szakkör, Agárdi Gabi;
Kecskemétfilm Kft., Horváth Mária;
E. Kottek Péter festő-restaurátor, képzőművész;
Kiskunsági Nemzeti Park Alapítvány;
Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság.
A díjazott alkotások megtekinthetők a Természet Háza kiállító terében 2023. május 10-ig, továbbá a Kiskunsági Nemzeti Park holnapján.
Kisfilmünkben bemutatjuk a megújult kilenc állomást és az alagútba is bepillantást engedünk a metrószerelvény vezetőfülkéjéből nézve.
A Pureco által telepített berendezések a Zadar közeli ipari parkban óránként 8 millió liter csapadékot képesek megtisztítani. A megszokottól eltérően nyílt árokban működnek, és üzemeltetési költségük töredéke a zárt olajleválasztóknak.