Szakápolók bemutatják a buborékágy használatát Kiskunhalasi Semmelweis Kórházban.
Szíjj László 100 %-os tulajdonában álló Duna Aszfalt Kft. a hazai építőipari vállalatok között is kiemelkedő mértékben, már sok száz esetben kezdeményezett vagy vett részt különböző, esetenként akár több tízmillió forintos nagyságú támogatási akciókban.
A társaság egyik utolsó ilyen támogatása volt, amikor 2019. októberében az SMA 2-es típusú, gerincvelő eredetű izomsorvadásban szenvedő Leventének a szükséges gyógyszer megvásárlásához 100 millió forintos támogatást nyújtott. A vállalkozó a tulajdonában álló vállalatok támogatási tevékenysége mellett mára létrehozta a Duna Bonum nevű magánalapítványát, amelyen keresztül immár, mint magánszemély is jelentős értékű adományokkal segít.
A Duna Aszfalt Kft. a koronavírus járvány kitörése óta minden lehetséges módon próbálta a megfelelő védőmaszkokat beszerezni a munkavállalói számára. Miután jelenleg a világon vélhetően az egyik legkeresettebb termék az orvosi védőmaszk, így a Duna Aszfalt Kft-nek is rendkívüli akadályokkal kellett megküzdenie, hogy be tudjon szerezni 100 ezer darab N95-ös típusú orvosi védőmaszkot.
A közel 200 millió forintos beszerzés keretén belül megvásárolt maszkok kiosztása előtt a Kínából származó termékek európai CE minősítését a Duna Aszfalt Kft. hivatalosan leellenőriztette, így a közel 1500 főt foglalkoztató Duna-csoport dolgozói számára már azonnal el is kezdték azok kiosztását.
A Duna Aszfalt Kft. tulajdonosa Szíjj László, a Duna Bonum nevű magánalapítványán keresztül ebből a jelentős kontingensből 15000 darab maszkot, pénteken a vállalat székhelyén Tiszakécskén, átadott Tóth Jánosnak a város polgármesterének, annak érdekében, hogy minden tiszakécskei lakos kaphasson egyet-egyet belőle.
A Tiszakécskei polgármesteri hivatal azon túl, hogy felvállalta, hogy a tiszakécskei lakosoknak eljuttattja a védőmaszkokat, vállalta, hogy a fennmaradó tételt a városi közintézményekben dolgozók számára átadja.
A Duna Aszfalt Kft. továbbá a Bács-Kiskun Megyei Kórház Alapítványa számára ezzel együtt két GE Carescape R860 magas tudású intenzívosztályos lélegeztetőgép megrendelését is lehetővé tette, mintegy 18 millió forintos támogatás által.
Az atomerőmű nem „polctermék”, azaz a terveket nem lehet csak úgy lekapni a polcról, országonként eltérők a követelmények és mások a telephelyjellemzők. A terveket minden esetben a helyi adottságokhoz hozzá kell igazítani. Ezzel összefüggésben igazolni szükséges, hogy az erőmű tervei megfelelnek a nukleáris biztonsági követelményeknek. Alapvető eszköz erre a célra a biztonsági elemzés, az ezzel kapcsolatos feladatokat a Paks II. projektben a Nukleáris Osztály szakemberei végzik.
A számos helyi szervezetet mozgósító eseményen közel 1,5 millió forint gyűlt össze Ádi gyógyulására.