Hallgatói közösségi teret, kortárs műveket bemutató galériát és egy baba-mama szobát is kialakítottak.
Átadták az Eötvös József Főiskola 1,1 milliárd forintból felújított épületeit pénteken Baján. Maruzsa Zoltán, az Emberi Erőforrások Minisztériumának köznevelésért felelős államtitkára elmondta: bár kevesebben vannak ma a hallgatók, kevesebb az oktató, illetve nem maradt meg minden szak, de a főiskola ma is önállóan működik.
Megépült a kollégium, megújult a campus, megújultak a laborok, fejlesztették az Eötvös József Főiskola épületegyüttesét, így a következő évtizedekben is meglesznek az infrastrukturális feltételei annak, hogy elkötelezett pedagógusokat nevelő intézmény legyen a bajai - tette hozzá.
Hankó Balázs, az Innovációs és Technológiai Minisztérium felsőoktatásért felelős helyettes államtitkára szerint a megyei jogú várossá váló Baja felsőfokú oktatási intézményében folyó gazdaságtudományi és pedagógusképzés egyszerre szolgálja a piac és a kisközösség, valamint a társadalom céljait is. Az óvodapedagógusképzés és a tanító szakon folyó német, horvát, és roma nemzetiségi képzésnek pedig nemzetpolitikai szempontból is kiemelt a jelentősége.
Zsigó Róbert családokért felelős államtitkár, a térség országgyűlési képviselője az eseményen azt mondta: az elmúlt években sikerült bizonyítani, hogy önálló intézményként is életképes a bajai Eötvös József Főiskola. A munkálatok során több mint egymilliárd forintból újultak meg az intézmény egyes épületei, ezáltal "megszépült a bajai felsőoktatás, a magyar tanítóképzés egyik bölcsője".
Szilágyiné Szinger Ibolya, a bajai főiskola rektora felidézte, hogy az Eötvös József által alapított intézményben 1870 októberében kezdődött meg az oktatás a mai főépülettel szembeni egykori csendőrlaktanya épületében. A mai épületegyüttes "A" főépületének alapkövét 1872-ben tették le.
A korszerűsítési munkálatokról elmondta: a főiskola "A" és "C" oktatási épületeinek, kistornatermének és műhelyének energetikai fejlesztése 2019-ben fejeződött be, szigetelték a tornatermet és a műhelyt, kicserélték a létesítmények nyílászáróit, korszerűsítették a villamoshálózatot, a fűtési rendszert, és ezzel egyidejűleg napelemes energiaforrást is kiépítettek.
Ezenkívül hallgatói közösségi teret, kortárs műveket bemutató galériát és egy baba-mama szobát is kialakítottak.
A rektor szerint a leglátványosabb felújítás az "A" és "C" épületek tetőcseréje, illetve homlokzati rekonstrukciója volt.
Az intézmény honlapja szerint az Eötvös József Főiskola önállóságát megtartva, három intézettel, négy alapszakon képzi hallgatóit: tanító, óvodapedagógus, csecsemő- és kisgyermeknevelő, valamint gazdálkodási és menedzsment szakon.
A Dunántúl legnagyobb kórházfejlesztésénél megkezdhette a használatbavételi eljárást a kivitelező Fejér-B.Á.L.-Épkar konzorcium.
Látványos fejlesztéssel mutatják be a látványos élővilágot.