Bácsborsódon a másfél évszázados, leromlott állapotú, romos Latinovits-kápolnát az önkormányzat egy év alatt, uniós segítséggel újíttatta fel.
Bácsborsódon a másfél évszázados, leromlott állapotú, romos kápolnát az önkormányzat egy év alatt, uniós segítséggel újíttatta fel. Az elnyert összeget a 130 éves kápolna felújítására és a kiállítótér berendezésére fordították. A vagyonos Latinovits család meghatározó szerepet játszott az egyes kutatások szerint több évezredes múlttal rendelkező településen, a sírkápolnát is a család kezdte építtetni 1880 körül.
„A múlt erős gyökér, jelen és jövő belőle él” – idézte Bábel Balázs érsek szavait a felújított bácsborsódi Latinovits-kápolna felszentelésének és átadásának alkalmából Zsigó Róbert, Baja és térsége országgyűlési képviselője, élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkár.
A bácsborsódiak nemcsak büszkék a múltjukra, épített és szellemi örökségükre, őseik hagyományaira, de tenni is képesek azért, hogy megmentsék, megőrizzék azokat a jövőnek – fogalmazott Zsigó Róbert, a kápolna átadási ünnepségén. A képviselő emlékeztette a jelenlévőket arra, hogy egy évvel ezelőtt kezdődhettek el a település központjában, szép környezetben álló, ámde erősen romos kápolna helyreállítási munkálatai, amely mára – méltón egykori tulajdonosai emlékéhez – kívül-belül megújulva szépíti a környezetet és várja látogatóit.
A munkálatokra több mint 150 ezer euró uniós támogatást nyert közösen Bácsborsód és Bács (Szerbia) a „Határon túli együttműködés elősegítése, a kulturális örökség és turisztikai lehetőségek fenntartható fejlődésének elősegítése” pályázaton. A felújított Latinovits kápolna kiállítással és kézműves vásárral egybekötött átadásán és felszentelésén jelen volt Bácsborsód polgármestere és Bács alpolgármestere is.
(FM Sajtóiroda)
Bejelentették a Kecskemét-Dabas-Budapest vasútvonal felújítását, az 5-ös főút négysávústását a Mercedes-gyárig és a Halasi úti felüljáró modernizálását is – többek között.
Lakásépítési program indult Mórahalmon.