Egyedülálló tehetséggondozási programokat indít 2013. október 25-től a Kecskeméti Regionális Felnőttképzési Központ a Nemzeti Tehetség Program támogatásával. A programok egyrészt tehetséges középiskolás diákok, másrészt fiatal mentorok számára kínálnak felsőoktatási képzési, kutatási lehetőséget - jelentette be Mák Kornél Kecskemét alpolgármestere és Dr. Szécsi Gábor a város korábbi polgármestere.
A tehetséges kecskeméti középiskolások számára hirdetett kulturális örökség tanulmányok tehetségműhely célja, hogy a témakör iránt érdeklődő diákok egyetemi oktatók, helyi szakemberek előadásain megismerkedjenek új kutatási eredményekkel, a kulturális örökségvédelem és a kulturális örökség hasznosítását érintő feladatokkal. A program egyúttal lehetőséget kínál arra is, hogy a legtehetségesebb diákok bekapcsolódhassanak a felsőoktatási tehetséggondozási műhelyek, a tudományos diákkörök munkájába is. Ennek keretében a tehetséges középiskolások a témakörrel kapcsolatos munkáikat, dolgozataikat bemutathatják egyetemi tudományos diákköri konferenciákon, illetve szakkollégiumi rendezvényeken. A műhely emellett lehetőséget nyújt arra is, hogy a diákok bekapcsolódjanak Kecskemét kulturális értékeinek megóvásával és gyarapításával kapcsolatos helyi hagyományőrző programokba, helytörténeti kutatásokba.
A tehetséggondozásban mentorként vagy más formában közreműködő, középiskolai végzettségű fiatalok számára hirdetett tehetségműhelyek célja, hogy ezek a fiatalok kortárs tehetségsegítővé válását támogassa elismert szakemberek által tartott képzések, tréningek segítségével. A műhely keretében a tehetségsegítő tevékenység iránt érdeklődő fiatalok megismerhetik a tehetséggondozással kapcsolatos legfontosabb pedagógiai és pszichológiai elméleteket, modelleket, gyarapíthatják a tehetségsegítéssel kapcsolatos módszertani ismereteiket, betekintést kapnak a hazai tehetségsegítő tevékenység szervezeti és pályázati rendszerébe. A műhely egyúttal lehetőséget kínál arra is, hogy a foglalkozásokon részt vevő fiatalok tudásuk elmélyítése mellett a programban közreműködő intézményi és civil szervezeti partnerek segítségével egyúttal be is tudjanak kapcsolódni helyi, regionális tehetségsegítő projektekbe.
(Ülésezett a Kecskeméti Tehetségsegítő Tanács)
A tehetségműhely első előadására 2013. október 25-én 14 órakor kerül sor a Kecskeméti Inkubátorházban (Kecskemét, Ipoly utca 1/A. III.em.)
A tehetségműhely programja:
· október 25. (péntek) 14-16.30
Az írott örökség története és kultúraformáló szerepe
előadó: Dr. Szécsi Gábor
· október 26. (szombat) 14-16.30
Kulturális örökség és örökségturizmus a későmodern társadalomban
előadó: Dr. Husz Mária, Mák Kornél
(Helyszín: Kecskeméti Városháza)
· november 8. (péntek) 14-16.30
Múzeumpedagógia a kulturális örökség közvetítésének szolgálatában
előadó: Dr. Koltai Zsuzsa, Székely Gábor
(Helyszín: Kecskeméti Képtár - Cifrapalota és a Katona József Emlékház)
· november 9. (szombat) 14-16.30
A Duna mint innovációs és kulturális híd a közép-európai népek történetében
előadó: Dr. Huszár Zoltán
· november 15. (péntek) 14-16.30
Az örökség értelmezése, az örökségvédelem jelentősége, valamint magyarországi és nemzetközi példái.
előadó: Dr. Minorics Tünde
A tehetségműhely részletes programja a Kecskeméti Regionális Felnőttképzési Központ honlapján (www.feek.pte.hu/feek_pte_hu_Kecskemeti_Regionalis_Felnottkepzesi_es_Emberi_Eroforras _Fejlesztesi_Kozpont) olvasható.
A program szervezői minden érdeklődő diákot szeretettel várnak.
Jelentkezés: Dr. Répásyné Gárdai Szilvia
Email: [email protected]
Telefon: 0672/501500/22572
0630/4741926
A legfontosabb projektelemeket maradéktalanul meg tudta valósítani a kivitelező Duna Aszfalt.
75 kórházi ággyal gazdagodik Zugló.