2025.02.05, Szerda

Öröm és üröm az adománygyűjtő hétvégén

2013.04.19. 07:01

Pénteken és szombaton tápadomány-gyűjtő napokat tartott a kalocsai TESCO hipermarketben a menhelyi kutyák javára az Összefogás Az Állatokért Közhasznú Alapítvány. Az adományozók emberségből jelesre vizsgáztak, akadt azonban, aki kevésbé.

Az előre meghirdetett két napon közel 7 mázsányi ennivalót sikerült összegyűjteni az aktivistáknak az adakozók jóvoltából. Ez rendkívül szép mennyiség, és még úgy is két hónapra fedezi a gazdátlan négylábúak etetését, hogy jelenleg telt ház van a menhelyen.

Az alapítvány elnöke, Zsubori László ezúton is köszöni az adományokat, az örömben azonban van üröm is. Ugyanis, ha minden zökkenőmentesen alakul, még közel száz kiló marhahús is lehetne a menhely hűtőládájában, az alapítványnak felajánlott jószág húsa viszont rejtélyes módon „elpárolgott”.

Akadnak olyan anyagok, amelyek esetében a szilárdból gáz halmazállapotúvá válás normális folyamat, a marhahús bizonyosan nem ezek egyike. Történt ugyanis, hogy az egyik Kalocsával határos farmról felajánlották egy ellés során elhullott jószág húsát az alapítvány által gondozott menhelyi kutyák etetésére. Sikerül is egy hentessel megállapodni, aki társadalmi munkában elvállalta volna, hogy „szétszedi” a szerencsétlenül járt jószágot, viszont mire a szállítmány a menhelyre ért, már csak az állat felhasználhatatlan részeit vehették át, mesélte a szomorú történetet Zsubori László. Arról semmit nem sikerült kideríteni, hogy kinek és mire kellhetett az elmondása szerint emberi fogyasztásra nem alkalmas, körülbelül százkilónyi marhahús. Tény viszont, hogy célba már nem ért.

Mindenesetre tápból és eledelből szép mennyiség gyűlt össze, ami mellett eltörpül a misztikus húspárolgás esete. Annyi bizonyos: jobb érzés lett volna ezt a tudósítást írni és olvasni is, ha az előző bekezdés kimaradhatott volna belőle.

Nagy szükség volt az adományokra, az ott lévő hetven eb ápolása és tartása ugyanis nem csak embert próbáló feladat, az alapítvány költségvetését sem kíméli.  Úgy, ahogy az sem – ami a dicséretes segítő szándék mellet szemmel látható –, hogy a január óta élő chippelési kötelezettség óta 70 százalékkal megnőtt az utcára tett kutyák száma. Ezt, a problémát ugyancsak testközelből ismerő Zsubori László osztotta meg velünk, hozzátéve, hogy alapítványuk aktivistái közül sokan, így ő maga is, ideiglenesen a saját otthonába fogad be kutyust, aminek a menhelyen már nincs helye.