Együttműködési megállapodást írt alá a Gál Ferenc Egyetem valamint a Kecskeméti Szakképzési Centrum.
A szeptember 3-án megtartott ceremónián elhangzott, hogy ezzel Kecskeméten is elindul a katolikus felsőoktatás, szociális területeken. Mindez évente 100-150 itt tanuló diáknak ad lehetőséget a felsőfokú tanulmányok elkezdésére.
Az együttműködési megállapodást a Cifrapalotában látta el kézjegyével a szakképző részéről Leviczky Cirill kancellár, az egyetem részéről pedig dr. Kozma Gábor rektor. Dr. Mák Kornél a megyei önkormányzat alelnöke szerint történelmi pillanathoz érkezett Kecskemét, hiszen a szerződés azt jelenti, hogy a megyeszékhelyen elindul a katolikus felsőoktatás. Dr. Kozma Gábor a Gál Ferenc Egyetem rektora szerint a közös munka már ebben a tanévben elindul.
Az egyetem és a szakképzési centrum ebben a tanévben dolgozza ki a közös képzések részleteit, de az aláírt megállapodás révén évente mintegy 100-150 Kecskeméten tanuló diák kap majd lehetőséget, felsőfokú tanulmányok megkezdésére.
Bár harminchárom évet töltött el egy munkahelyen és nem gondolkodott a váltáson, a Paks II. projekt mégis elcsábította Bohus Róbertet, aki úgy gondolja: ennek a beruházásnak olyan nívója, hírneve van, amiért érdemes volt ezt a lépést megtenni. A cég programelem-felelőse tapasztalt projektmenedzserként került márciusban a két új blokk létesítését koordináló társasághoz.
Bejelentették a Kecskemét-Dabas-Budapest vasútvonal felújítását, az 5-ös főút négysávústását a Mercedes-gyárig és a Halasi úti felüljáró modernizálását is – többek között.