A kirándulás szombaton délelőtt fél tizenegykor indul a Gemenz Zrt. keselyűsi fogadó épületétől, ahonnan a résztvevők erdei vasúttal utaznak a gemenci Duna-parthoz. A túra útvonala innen a kijelölt ösvényeket elkerülve az "igazi" Gemencként ismert, alsó-gemenci erdőben folytatódik mintegy 12 kilométeren át.
A kirándulók érintik a Forgó-tó körüli, ártéri területeket, esetenként vadösvényeken, a Grébec-Duna medrében haladva. Többek között száz évnél idősebb kocsányos tölgyeket, csomoros fekete nyárakat, fűzfákat keresnek fel. A résztvevők megtippelik, majd megmérik és feljegyzik a fák törzskerületét.
A gyalogos túrák egyik legszebb útvonala a "bujkáló óriások" tavaszi felfedezése.
A Magyarországon ismert legnagyobb törzskörméretű fa, egy 12 méter kerületű csomoros fekete nyár szintén a Gemencben - Pörbölyhöz közel - áll, a szombati útvonal ezt a fát nem érinti. A gemenci óriásfák listájára a fűz- és nyárfák közül a legalább hat-, keményfák esetében az ötméteres törzskerületűek kerülnek fel.
Az erdőgazdaság csak 14 évesnél idősebb túrázóknak ajánlja a részvételt, és arra kéri őket, péntekig jelentkezzenek a Pörbölyi Ökoturisztikai Központban.
Projektvezetőjeként, több évtizedes tapasztalattal a háta mögött irányítja a veszprémi vár VEMÉV-SZER általi munkálatait Csehi Lóránt. A novemberi Hónap Mérnökét pályájáról, motivációiról és arról is kérdeztük, mi kell ahhoz, hogy valaki megtalálja a helyét építőmérnökként.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.