A partok és a medrek is megújulnak, vízi, gyalogos és kerékpáros túraútvonalak épülnek.
Tiszakécskén szerdán sajtótájékoztatón számoltak be a városhoz tartozó Holt-Tisza térségének rendbe tételéről. A terület megújítása 1997 óta több szakaszban is zajlott - a holtág egyes szakaszainak és a hozzá tartozó 2-es tónak a kotrásával -, de a teljes rehabilitációhoz a több mint 100 millió forintos önkormányzati forrás nem volt elég.
A befejezést állami támogatás tette lehetővé: a KEOP keretén belül a kormány idén 1,2 milliárd forint fedezetet biztosított a Holt-Tisza fejlesztésére. A beruházás konzorciumi formában valósul meg a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság vezetésével. A terület tulajdonosa, az önkormányzat konzorciumi tagként vesz részt.
A projekt egy átfogó felméréssel indul (növény és állatvilág, a vízminőség), majd következhet
A beruházás a vízi élővilág fennmaradását és a hasznosítás lehetőségeit egyaránt segíti.
A projekt keretében aktív és ökoturisztikai infrastruktúra kialakítására is sor kerül. Ennek központi eleme egy, a térség értékes természeti örökségi helyszíneit felfűző bemutató-útvonalkialakítása. Ez három elemből állna:
egy csónaktúra-ösvény kialakítása a holtág nádasaiban, labirintusszerű útvonalrendszerrel, a vízen elhelyezett élményelemekkel.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.
Lendület, megújulás és a korábbi értékek megőrzése vezérelte a SZABADICS Group új arculatát.