A Bács-Kiskun megye és Vajdaság Autonóm Tartomány között megkezdett jégeső elhárítási együttműködés továbbfolytatásáról együttműködési megállapodást írt alá Bányai Gábor közgyűlési elnök és Pásztor István, az autonóm tartomány parlamentjének elnöke.
A Bács-Kiskun megyei delegáció Csongrád Megyei Közgyűlés küldöttségével közösen vett részt a Vajdasági Tartományi Képviselőház Európai Integrációs és Regionális Együttműködési Bizottságának ülésén, ahol szóba került a térség elérhetőségét javító vasúti fejlesztések ügye, a Duna-Körös-Maros-Tisza Euroregionális együttműködés stratégiájának felülvizsgálata, a szerb-magyar határ menti együttműködési programban a tevékenységek összehangolása, valamint közös projektfejlesztések lehetősége.
Az ülés két együttműködési megállapodás aláírásával zárult. Csongrád megye és a Vajdaság között a jövőbeni együttműködési céljait konkretizáló szándéknyilatkozatot írt alá Pásztor István és Magyar Anna, a megyei közgyűlés elnöke. A Bács-Kiskun megye közgyűlésének elnöke, Bányai Gábor és Pásztor István látta el kézjegyével a másik, a közös jégkár elhárító rendszer kiépítését célzó szándéknyilatkozatot. A két fél eredményes IPA pályázat keretében elkészítette a nyári jégverések káros hatásainak mérséklését segítő hálózat megvalósíthatósági tanulmányát. A nyilatkozat az együttműködés folytatását és a rendszer mielőbbi kiépítésének szándékát foglalta írásba.
Az eseményt követő sajtótájékoztatón Pásztor István felhívta a figyelmet az együttműködési lehetőségek széles körére, példaként említve a Duna–Körös–Maros–Tisza (DKMT) eurorégió fontosságát. Elmondta, a vajdasági képviselőháznak és a tartományi kormánynak együttes szándéka, hogy további ösztönzést adjanak az euroregionális együttműködésnek. Az infrastrukturális fejlesztés kérdései között biztatónak nevezte a napokban napvilágra került híreket, amelyek szerint a magyar és a szerb kormány is fontosnak tartja a Belgrád–Budapest vasútvonal felújítását.
Bányai Gábor ennek kapcsán elmondta, hogy a vasútfejlesztéssel felértékelődhet a térség regionális vasút felújítási projektje, a Szeged-Szabadka–Bácsalmás––Baja vasútvonal a revitalizációja. Bács-Kiskun megye közgyűlésének elnöke is kiemelte a vasútfejlesztés szükségességét. Bács-Kiskun megye déli részén kiemelt fontosságú a vasúti és a közúti közlekedési és szállítási útvonalak fejlesztése, a térség elérhetőségének javítása.
Bányai Gábor elmondta, hogy Pest, Bács-Kiskun és Csongrád megyék közös akaratával az elmúlt héten megalapították a Duna–Tisza Közi Homokhátság Térségi Fejlesztési Tanácsot, amelynek célja a térség elsivatagosodásának megelőzése érdekében tett lépések összehangolása. A KEOP keretében mintaprojektek indulnak, amelyek utat nyithatnak a térség átfogó vízutánpótlási projektjének, amely hatással lesz a Vajdasági területek vízháztartására is. Ezen a területen is elengedhetetlen az együttműködés.
A Bács-Kiskun Megyei Közgyűlés elnöke szerint Magyarországnak érdeke Szerbia mielőbbi uniós csatlakozása, amelyben a megyei önkormányzat is segítséget szeretne nyújtani az integrációs ügyek területén a vajdasági szakemberek fölkészítésével. Szeretnénk átadni abbéli tapasztalatainkat is, hogy hogyan nem szabad belépni az Európai Unióba! – zárta mondandóját Bányai Gábor.
Megnyílt a Szekszárd Tudásközpont a nagyközönség előtt. Az egykori laktanya helyén az Illyés Gyula Könyvtár és a Tolna Vármegyei Levéltár új otthonát, a ZÁÉV teremtette meg.
A száz hektáron fekvő terület tervezett fejlesztése során 35-40 hektárnyi parkot és közteret alakítanak ki. 330 milliárd forintnyi állami infrastruktúrafejlesztést is terveznek (többek között az M1-es metró meghosszabbítását) és 250-500 méter magas épületeket is emelhet előre meghatározott területeken a befektető.