2024.05.05, Vasárnap
Tiszakécskei ezüstök és új csúcs a Maraton Fesztiválon: 28003 nevező és 450 millió futólépés!

2016.10.11. 11:17

Minden előzetes várakozásra rácáfoltak a futók és így Kocsis Árpád versenyigazgatónak szenzációs bejelentésre nyílt alkalma a 31. SPAR Budapest Maraton® Fesztivál második napján:

"Minden idők leghatalmasabb magyarországi sporteseményét rendeztük, 28003 nevezővel!"
A mezőnyben 77 országból érkezett futók indultak, először Grúziából, Angolából. Magyarország minden megyéjéből, 910 településéről érkeztek nevezések. Összesen 232 futó neve szerepelt a listán, akik életük első maraton futására készültek.

Az EMMI csapatai idén is fogyatékkal élő sportolókkal futottak együtt, sor aikban többek közt Balogh Zoltán, az Emberi Erőforrások miniszterével,Novák Katalin család- és ifjúság és nemzetközi ügyekért felelős államtitkárával és dr. Szabó Tünde, sportért felelős államtitkárral.

A 42 év - 42 km akció keretében fantasztikus időt futott Dombi Tibor volt 35-szörös válogatott labdarúgó, aki a remélt négy órás idő helyett 20 perccel hamarabb célba ért. Dombi Tiborhoz hasonlóan Hrutka János (volt 24-szeres válogatott) is megajándékozta magát a 42. születésnapjára a 42 km-rel.  Ugyanígy Lévay Viktória a Játékszín művésze is, akit ugyan úgy, mint Novák Katalin család- és ifjúság és nemzetközi ügyekért felelős államtitkárt Monspart Sarolta készített fel életük első maratonjára.
A férfiaknál Józsa Gábor harmadszor, a nőknél Staicu Simona ötödször szerezte meg az elsőséget.
A Flora Maratonstafétába a szombathelyiek szerezték meg az 1 . helyet, óriási harcot vívtak a Tiszakécskével, mely végül 9 másodperccel maradt el mögöttük és ezüstérmes lett. (2. Duna Aszfalt Tiszakécske (Csikós Csaba, Szilágyi Péter, Kapitány Zoltán, Badar Gergő) 2:21:19)
A nőknél is a második helyen kötött ki a Tiszakécske futói, de tetemesebb különbséggel a győztes baranyai staféta mögött. (2. Duna Aszfalt Tiszakécske (Fekete Hanga, Krivik Anikó, Bognár Csilla, Bognár Anna) 2:59:28)
Az Actimel 10 km-es versenyben a kecskeméti Palkovits István 4. (34:45 perc), míg a szintén kecskeméti Bor Katalin Diána a 30 km-en szerezte meg ugyanezt a helyet.