Szolda József lett az 50.000. regisztrált látogatója a Mercedes-Benz Gyárnak. A vállalat 2013 szeptemberében nyitotta meg kapuit a nagyközönség előtt, hogy átélhessék testközelből, hogyan gyártják a legmodernebb technológiával készülő Mercedes-Benz autókat Kecskeméten.
Az ingyenes gyárlátogatási program keretében naponta három, legfeljebb 40 fős csoportot fogad a kecskeméti Mercedes-Benz Gyár 2013 szeptembere óta a „nyitott gyár” koncepció jegyében, amely hagyomány a Mercedes-Benz életében. A német autógyártó célkitűzése, hogy a prémium minőséget garantáló csúcstechnológia bárki számára megtapasztalható és átélhető legyen világszerte.
Az 50.000. kecskeméti látogató Szolda József lett, aki egy zentai csoport tagjaként érkezett a Mercedes-Benz Gyárba.
„ A gyárlátogatások során látogatóink nemcsak a Mercedes-Benz B-osztály, illetve a világon kizárólag Kecskeméten gyártott CLA és CLA Shooting Brake gyártási folyamatait ismerhetik meg, hanem bepillantást nyerhetnek Magyarország egyik legvonzóbb munkahelyére is” – mondta Christian Wolff, a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. ügyvezetésének elnöke, aki személyesen köszöntötte a jubileumi vendéget.
A mintegy 2 órás látogatás az adminisztrációs épületen kívül érinti a présüzemet, majd a karosszéria- és az összeszerelő üzemet. A vendégek magyar, angol és német nyelvű vezetésre is tudnak regisztrálni.
Az elmúlt három évben a termelési munkálatokat többek között továbbtanulás előtt álló diákcsoportok, egyetemi és szakmai csoportok látogatták, de számos cég és non-profit szervezet választja rendhagyó programként munkatársai, közösségei számára.
A gyárlátogatásra a Mercedes-Benz honlapján lehet regisztrálni. A látogatói program iránt a kezdetek óta óriási az érdeklődés, az idei évre például már nincsenek szabad helyek. A jövő évi időpontok decembertől lesznek elérhetőek a gyár honlapján.
Sikerrel zárult a Market Építő Zrt. és leányvállalata, a PREbeton Zrt. által meghirdetett BudapART – Bútortervező pályázat, amelynek eredménye a XI. kerület új városnegyede, a BudaPart utcaképét gazdagíthatja.
Az atomerőmű nem „polctermék”, azaz a terveket nem lehet csak úgy lekapni a polcról, országonként eltérők a követelmények és mások a telephelyjellemzők. A terveket minden esetben a helyi adottságokhoz hozzá kell igazítani. Ezzel összefüggésben igazolni szükséges, hogy az erőmű tervei megfelelnek a nukleáris biztonsági követelményeknek. Alapvető eszköz erre a célra a biztonsági elemzés, az ezzel kapcsolatos feladatokat a Paks II. projektben a Nukleáris Osztály szakemberei végzik.