Magyar és magyarországi szentekről szóló alkotásokat várnak a 2016. márciusában kezdődő VIII. Kortárs Keresztény Ikonográfiai Biennáléra a szervezők.
A kiállítás tematikáját részben az 1700 éve született Szent Mártonra való emlékezés indokolja. Emellett fontos szempont volt az is, hogy a magyar és magyarországi szentek és boldogok évszázadokon keresztül Magyarország egyik legfontosabb kapcsolódási pontjai voltak az európai kultúrához, "egyfajta láthatatlan diplomáciai hálózatot biztosítva Skóciától Bizáncig, Portugáliától Lengyelországig" - olvasható a kiállítást szervező Kecskeméti Katona József Múzeum MTI-hez eljuttatott közleményében.
A kiállítást a kecskeméti Cifrapalotában rendezik meg 2016. március 26. és május 29. között.
A művek beadásának határideje előreláthatóan 2016. február első hetében lesz, a pontos helyszíneket és időpontokat januárban közlik a szervezők a Kecskeméti Katona József Múzeum honlapján, emailben és a Facebookon.
A szervezők műfaji és technikai megkötések nélkül várják az alkotásokat, animációs filmmel, ruhával, táblaképpel, videoinstallációval egyaránt lehet jelentkezni. A kiállításra beadott grafikai jellegű műveket csak megfelelően keretezve fogadják el. Installáció jellegű művek esetében a kiállíthatóság technikai feltételeit az alkotónak kell biztosítania - írták.
A várhatóan nagyszámú jelentkező miatt minden alkotó csak egy munkával pályázhat. Sorozat esetében a zsűri fenntartja a jogot annak szétbontására, ha az tartalmilag lehetséges.
mti
fotó: www.oroksegnapok.hu
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.
Lendület, megújulás és a korábbi értékek megőrzése vezérelte a SZABADICS Group új arculatát.