2025.02.05, Szerda

Zámbori Péter – az összefogásban vagyok érdekelt

2013.03.01. 08:39

A kecskeméti Hírös-Sport Nonprofit Kft új ügyvezetőjéről méltán elmondható a pár hónapos ténykedése után, hogy az új seprű jól akar seperni. Ha nem fogy el az energiája, akkor tervezhetően tovább fog nőni Kecskeméten a sport és pihenőturizmus, miközben egy kicsit talán még élhetőbbé is válik Kecskemét.

Önálló standdal állt fel a Hírös-Sport Kft a 36. Utazás kiállításon a Hungexpon, sosem volt még ilyen, miért döntöttek az önálló megjelenés mellett?

Igen, sokan meg is lepődtek a döntésünkön, de én úgy gondolom, hogy a Hírös-Sport Nonprofit Kft. olyan szolgáltatási vertikumot tud nyújtani, amit egy önálló standon érdemes bemutatni. Lehetőség volt a Dél-Alföldi turisztikai térség standján való megjelenésre, ott Kecskemét város jelent meg, így a kettő, mivel egymás mellett vagyunk jelentősen erősíti egymást. Hiszen a Hungexpo területén kétszer is találkozhatnak a látogatók Kecskeméttel.

A Hírös-Sport Nonprofit Kft. az üzemeltetője a Messzi István városi sportcsarnoknak, a Kecskeméti Fürdőnek, a Szabadidő Központnak, a Bóbis edzőcsarnoknak és a Szauna Hotelnek. Önnek melyik létesítmény a legfontosabb?
A legnagyobb létesítményünk a 6,5 milliárd forintból megépült új Kecskeméti Fürdő, de én a legnagyobb turisztikai lehetőséget a Szabadidő Parkban látom, mivel az a véleményem, hogy talán a kecskemétiek sem tudják még pontosan, hogy milyen óriási érték van a kezükben.

Van egy kis félreértés az építendő kecskeméti golfpálya kapcsán, hiszen miután a Szabadidő Park egy részén valósul meg sokan a Hírös-Sport-hoz kötik. Mi itt a valóság?

A golfpálya a szomszédunk lesz. Úgy tudom bemutatni, hogy aki már járt az új fürdőben az el tudja képzelni, hogy a fürdő mögötti területen a tó túloldalára tervezik az új golfpályát. Ha tetszik, lehet azt mondani, hogy jogilag nekünk semmi közünk a golfpályához, egyébként pedig stratégiai partnerséget szeretnénk velük kialakítani, ennek kapcsán el is indultak már a megkeresések.

Hiszen ezzel azt a csomagajánlatot, ami ma is igen szépnek mondható, tovább bővíthetjük, és így turistákat tudunk Kecskemétre csábítani, akik mindegy, hogy melyik szállodában laknak, melyik étteremben esznek, a lényeg, hogy a város turizmusát úgy növeljék, hogy csomagajánlatból legyenek képesek választani.

A kecskeméti szabadidő park a város turisztikai állatorvosi lova, hogyan képzeli, hogy életet tud beleverni?

Sok terv született, sok szándék volt, de a megvalósulás nem történt meg. Olyan beruházásokat fogunk megvalósítani, ami élhetőbbé és szerethetőbbé fogja tenni a parkot. Kijelölt futópályákat alakítunk ki, szabadtéri fitnesz eszközöket helyezünk el, önálló vendéglátóegységek lesznek a mi kezelésünkben. Távcsövek lesznek a domb tetején, ha már felmászott valaki, akkor nyerjen értelmet a küzdelme, egyébként játszóteret is tervezünk a tetőre. A mellékhelyiségek felújítása terén is jelentős előrelépést teszünk az idén. Korábban már sok tanulmány született, most már tenni is kell valamit.

Ilyen lesz például a nyár elejére elkészülő „Hó-fánk” pálya, ami egy kalandparki eszköz, ami nem csak havon, hanem az év 365 napján alkalmazható. A kalandpark jelleg felé szeretnénk a Széchenyi város felőli részen elindulni. A vasúti sín felőli résznél szeretnénk egy kempinget megvalósítani, a Tó Hotel szervizútjának a túloldalára, az arborétum felőli részt pedig meghagyjuk a sétálóknak, meditációra, elvonulásra vágyóknak.

Mi lesz a leromlott állagú Szauna Hotellel?

Van igény bérbevételre, közös üzemeltetésre és van, aki megvenné az egészet. Ebben az ügyben folynak a tárgyalások.

Van-e határidő a Szauna Hotel kapcsán?

Nincsen, én abban gondolkodom, hogy ha eladjuk, akkor egy olyan áron adjuk el, ami a cégnek megéri, de folyamatosan figyeljük azokat a pályázati lehetőségeket, amivel fel tudnánk újítani, ugyanis nekünk a vertikumból nagyon hiányzik egy hotel, ahová az edzőtáborokba esetleg a gyógyászati kezelésekre tudnánk vendégeket elszállásolni.

Akkor a fürdő mellett építendő új hotelről egyelőre nincs szó?

Van szó, azt nem adtuk fel, oda szeretnénk egy gyógyszállót felépíteni.

Az építendő új hotelnek időterve van-e?

Konkrétan leszögezve nincsen időterve, én úgy gondolom, hogy ha megtaláljuk a megfelelő üzleti partnert, akkor felépülhet a szálloda, hiszen a közművek ki vannak építve az elfogadott tervek készen vannak.

Jogilag rendeződött ott a helyzet?

A rendezés folyamatban van, szerintem május végére június közepére lezárjuk az ügyet.

A hatalmas új Kecskeméti Fürdő három részből tevődik össze, a gyógyászat, az élmény és a verseny rész, mit-hol-mikor?

A gyógyászaton fejlesztések történnek. Ott az Ölelő Kéz Alapítvánnyal közösen üzemeltetjük a gyógyászatot, új terápiás eszközök vannak, lézerberendezéseket vásároltak, illetve most az élményfürdő részből kiszakítunk az igények miatt egy olyan helyiséget, ami kevésbé volt kihasználva, és azt is gyógyászati kezelői egységekké alakítjuk át. Ez az átalakítás folyamatban van.

Napi 4-500 kezelést bonyolít a gyógyászati részleg, óriási rá az igény, most adtuk be a regionális gyógyászati kezelőegység helyre az igényünket. Gyógyvizünk van, amiről keveset beszélünk, de nagyon jó a kecskeméti gyógyvíz. Most próbáljuk megtalálni a gyógyászati piacon azt a helyünket, ahol egyediek vagyunk.

Az élményrészt használók elégedettek, főként családos, kisgyermekes vendégeink vannak. Az élményrésznek értelemszerűen akkor lesz nagyobb forgalma, ha nyáron a szabadtérivel együtt fog működni és egy megfeleő jegy által megvalósítjuk az átjárhatóságot.

Az élmény terén további fejlesztésekben gondolkozunk. Nem kell nagy változásra gondolni, de azt gondoljuk, hogy egy ping-pong vagy egy csocsóasztal és ehhez hasonló szabadidős eszközök még közkedveltebbé tudják tenni az élményfürdő részleget.

Például most hétvégén rendezzük a Szauna Oscart – de a Szauna Világban egyébként is rendkívül közkedveltek a tematikus estjeink, ahol különböző nemzetek szauna és fürdőkultúráját próbáljuk bemutatni, ami nem csak testi, hanem egy kis szellemi felüdülést is okoz a vendégeknek. Szakemberek beszélnek a japán, az orosz, vagy az arab szauna kultúráról.

A versenyuszodában a Volvó kupával az első nemzetközi vízilabdatornát megszerveztük, ami olyan jól sikerült, hogy a Vízilabda Szövetség a továbbiakban is gondolkodik és számol velünk, így március 29-én a Magyarország-Oroszország világliga mérkőzést itt fogják megrendezni, úgy, hogy ennek igazi tétje van, mert ha jók az információim, akkor a csoportelsőség ezen múlik. Illetve amit a pályázatomban is leírtam, és amiben előrelépések is történtek, úszó-vízi edzőtáborokat próbálunk a kollégákkal idecsábítani, aminek a keretében vízilabdások, szinkronúszók érdeklődnek nem csak belföldről, hanem például Ausztriából is.

Kemény Dénessel, a szövetség elnökével tárgyalásokat folytattunk, arról, hogy segíteni próbálják, hogy nemzetközi csapatok edzőtáborozását is lebonyolíthassuk a Kecskeméti Fürdőben, hogy Kecskeméten töltsenek el egy-két hetet a sportolók. Ez a szemlélet a Messzi István sportcsarnokban is, ahol junior kézilabda négyes döntő lesz hamarosan, de már márciusban tartunk nemzetközi bajnokságot, az 1-2 hetet nálunk edzőtáborozó csapatok mellett. Ide sorolhatom, hogy például a múlt héten Nanbudo nemzetközi edzőtábornak adott otthont a Bóbis edzőcsarnok is.

Nagy örömmel olvastam , hogy a kecskeméti szállodásoknak is feltűnt, hogy megindult a sportturizmus Kecskeméten, a tevékenységünknek ez is egy célja.

Ezen tervek alapján miként látja a Kecskeméti Fürdő 2013-as fenntarthatóságát?

Két kérdésről beszélünk, az egyik az üzemeltetés a másik a működtetés. Az üzemeltetésnél arra törekszünk, hogy megtakarítást érjünk el. Tárgyalunk most a BÁCSVÍZ-el, és a várossal, hogy önálló vízellátó rendszere legyen a Kecskeméti Fürdőnek, tárgyalunk az általunk elengedett szennyvíznek a további hasznosításáról, illetve téma a termálvíz során keletkező metán gáz hasznosítása. Nagyon nagy lehetőségeket látok ezeken a területeken.

A másik terület a bevétel növelése. Az előzőekben felsoroltakon túl, most azért jöttünk el az utazás kiállításra, hogy megmutassuk magunkat az országnak.

Ezekre a beruházásokra honnan lesz pénz?

Egyrészt saját forrásból, másrészt városi támogatásból.

A kecskemétiek elismerik a munkáját ennek, ha más nem, az bizonyítéka, hogy a Kecskeméti Turisztikai Klaszter elnökének is szívesen látnák, mi erről a véleménye?

Én a cégnél is azt szoktam mondani, hogy Kecskemét akkor tud megerősödni a turisztikai térképen, ha a helyi vállalkozások összefognak, én ebben a munkában vagyok érdekelt.