2025.02.05, Szerda

Pályaválasztási fórum volt Kalocsán

2013.11.25. 12:38

Pénteken délután 15 óra 15 perces kezdettel végzős középiskolások, illetve minden továbbtanulás előtt álló érdeklődő számára rendezett pályaválasztási fórumot Kertvárosi Általános Iskolában a kalocsai GYIÖK. A fórumon négy helyszínen számos felsőoktatási intézményt, szakot mutattak be pályaválasztó társaiknak ott tanuló kalocsai diákok.

A rendezvényt Greksa Zsófia és Balatoni Marcell Noel nyitotta meg, majd Kuti Lajosné adott tájékoztatót az OKJ képzésekről, Nemes Katalin pedig általános kérdésekről szólt röviden. Ezt követően fakultatív módon, négy tanteremben folyt tovább a lehetőségekkel való ismerkedés. Az egyik teremben Varga Kata dózsás műszakis diákok kíséretében az OKJ-s szakképzésekről beszélt, majd Tóth Éva a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) Juhász Gyula Pedagógusképző Karát mutatta be. A továbbiakban ugyanott Nemes Katalin a budapesti Corvinus Egyetemen folyó oktatásról szólt, Sztrányóczki Margit pedig a SZTE Gyógyszerésztudományi Karát ismertette meg az érdeklődőkkel.

Egy másik teremben Lánczi Péter az ELTE Társadalom és Államtudományi Karon folyó képzésekről, Rausch Petra pedig a SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Karának gyógypedagógus szakán folyó munkáról számolt be. A Nemzeti Közszolgálati Egyetemről ugyanott Németh Alexandra beszélt, a szegedi egyetemről további részleteket pedig Székely Fannitól és Illés Judittól tudhattak meg az érdeklődők.

A harmadik helyszínen Váradi Richárd a Szent István Egyetem Ybl Miklós Építéstudományi Karát, Sándor Balázs az ELTE programtervező informatikus szakát, Gottscháll Ramóna pedig Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Vegyészmérnöki és Biomérnöki Karát mutatta be az érdeklődő diákoknak.

A negyedik teremben Czidor Norbert a Kecskeméti Főiskola Gépipari és Automatizálási Műszaki Főiskolai Karáról (GAMF) tartott előadást, Barna Ágnes a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Karának andragógiai szakát ismertette. Kántor Vivien a SZTE Állam és Jogtudományi Karának jogászképzését, Fekete Kitti pedig a Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Karán folyó sportszervező képzést mutatta be.

Az egyenként mintegy negyedórás előadások után a hallgatóság kérdéseket is föltehetett az előadóknak, akik saját közvetlen élményeik és tapasztalataik alapján adhattak pontos és kimerítő válaszokat. A pályaválasztó diákok első igazán nagy horderejű, felelősségteljes döntését megalapozó tapasztalatcsere később kötetlenebb formában folytatódott.