A másfél milliárdos beruházásban megújult sportcentrum az egészségmegőrzést és a kisváros hírnevének megteremtését egyaránt szolgálja. Utóbbihoz a húsz évvel ezelőtti NB I-es bravúr főszereplői újra megadták az irányt – Fradi-veréssel és tornagyőzelemmel.
A település egyik legemblematikusabb helyeként méltatta a felújított sportcentrumot Tiszakécske polgármestere. A komplexum pénteki átadóján Tóth János hangsúlyozta, a létesítmény a sportolóknak és a diákoknak egyaránt új lehetőséget teremt.
A köszöntőn kiderült, a sporttelep másfél milliárd forintos forrásból, TAO-támogatással, illetve 500 millió forintos önkormányzati forrásból újult meg.
Kovács Ernő, kormánymegbízott beszédében elmesélte, kisgyerekként még részt vett a terület megtisztításában, amiről a 60-as években döntötték el, hogy sportterületté váljon. „Úgy gondolom, a közeli temetőben nyugvó kécskei gazdák is megbocsátják nekünk, hogy a szőlő helyét a sport vette át, mert utóbbi jól illeszkedik Tiszakécske egészségügyi stratégiájába.”
A kormánymegbízott hozzátette, a sport nem csak az egészségügy, hanem amiatt is fontos, hogy általa rangot vívjon ki magának a kisváros. Említette a focicsapat 1997-es feljutását az NB I-be, de azt is érdemként jelölte meg, hogy a mostani gárda a harmadosztályba (NB III) való feljutás után ősztől a megye egyetlen NB-s együtteseként állhat majd helyt.
Egy versidézettel méltatta a Duna Aszfalt Kft. jelen levő vezetőit az építőipari cég várost támogató tevékenységeiért, akárcsak a tiszakécskei polgármestert, aki a lánya esküvőjének napján is megtisztelte a jelenlétével az avatást.
„Látva ezt a gyönyörű sporttelepet, kicsit elfacsarodik az ember szíve, remélem, nemsoká a kecskeméti komplexum is ilyen lesz” – kezdte beszédét Zombor Gábor, országgyűlési képviselő. Kecskemét korábbi polgármestere megjegyezte, a helyi egyesületben immár 150 utánpótláskorú labdarúgó játszik, bízik benne, hogy a település hamarosan a régió sportközpontjává válik.
„Szükség van arra, hogy minél több fiatal sportoljon megfelelő körülmények között. Ehhez Magyarország Európában egyedülálló módon egy olyan rendszert indított el, amiben az önkormányzati, az állami és a vállalkozói jövedelmeket próbálja becsatornázni a sportfejlesztésekbe” – utalt a TAO rendszerére a képviselő. Hozzátette, szerencsére számos cég mutatott hajlandóságot arra, hogy ebben az összefogásban részt vegyen, erre példa a Duna Aszfalt, mely döntően finanszírozta kécskei sportcentrum fejlesztését.
A köszöntők után a sportlétesítményt Jávorka Lajos a katolikus, míg Máté Csaba Sándor a református egyház nevében szentelte meg.
A megnyitó után a Tiszakécske és a Ferencváros öregfiúk-csapata csapott össze. A Fradiban olyan legendák jutottak szerephez, mint a korábbi válogatott Fischer Pál, Nyilas Elek, Keller József, Dzurják József vagy Szeiler József. A tiszakécskei együttesben pályára lépett az 1997-ben a Diósgyőr ellen a város történetének első NB I-es gólját szerző Molnár István, a kispadon az akkori csapatot az NB I-be juttató Szurgent Lajos ült.
Az NB I első két tiszakécskei gólja: Molnár István lövése és Balla Mihály parádés emelése
A korábbi kécskei élvonalbeli játékosok közül Török László, Izsák József, Marcel Cimpian, Balla László, Barna Zsolt, Bánföldi Zoltán és Bagi István is ott volt a gyepen, és sikerült is visszavarázsolniuk a régi idők hangulatát, miután 2-0-ra legyőzték a Fradi korábbi klasszisait, akik közt a BL-ben is szerepelt játékosok is voltak.
A kécskeiek lendületben maradtak, és miután a színészválogatottat is legyőzték, tornagyőzelemmel ünnepelték az új sporttelep megnyitóját, amit a négyszeres freestyle-világbajnok Szász Kitti bemutatója, valamint Rekop György humorista előadása színesített. A rendezvényt az Edda Művek koncertje zárta.
Két csoportszobával, mintegy 374 millió forint értékben.
BUILD IT Mérnökiroda Zrt. munkájával építészeti, belsőépítészeti átalakítások valósulnak meg, és az újonnan tervezett gépészeti rendszert ellátó berendezéseket telepítenek.