2024.03.28, Csütörtök

verseny

Kecskeméti diák lett a Juvenes Translatores uniós fordítási verseny magyarországi győztese

2023.02.10

Kecskemét

A versenyen 2883 középiskolás indult az Európai Unióban.

Forgalmi korlátozások várhatók hétvégén Bács-Kiskun megyében a Giro d'Italia verseny miatt

2022.05.07

Megye

Az országúti kerékpársport egyik legjelentősebb versenyének Nagy Rajtját ezen a hétvégén rendezik meg.

Idén is lesz jet-ski Eb- és vb-futam Magyarországon

2022.03.28

Országos Hírek

Idén is felnőtt Európa-bajnoki és junior világbajnoki futamot rendez Magyarország - hangzott el a Magyar Jet-Ski Szövetség díjátadó gáláján.

Tündérkerttel is lehet nevezni a bajai versenyen

2019.11.07

Baja

Idén 18 tanintézmény nevezett a Virágos óvodák-iskolák versenyre.

Bács-Kiskun megyéből kerülhet ki az Év Fürdője

2019.07.19

Megye

Idén is három kategóriában keresik az ország legnépszerűbb fürdőit: Az Év Fürdője, Az Év Regionális Fürdője és A Helyiek Kedvenc Fürdője kategóriákban hirdetnek nyertest.

Kihirdették a 2019-es év legnépszerűbb madarát és halát

2019.01.02

A madarak között nyertes gólyatöcs csaknem az összes kontinensen előfordul, míg a halak aranyérmese, a vörösszárnyú keszeg az állóvizek lakója.

I. Medencés Sárkányhajó Verseny a Kecskeméti Fürdőben

2018.01.14

Több mint harminc csapat szállt vízre a szombaton a Kecskeméti Fürdőben, hogy összemérjék erejüket az I. Medencés Sárkányhajó Versenyen. Feszültek az izmok, habzott a víz a lapátcsapások nyomán. Ilyet még nem látott ez a medence, pedig igen sok minden történt már itt!

Kiderült, ki nyerte meg az Ifjú Kócsagőr Programot 2017-ben!

2017.10.01

Nyolc hazai nemzetipark-igazgatóság, valamint a Fővárosi Önkormányzati Rendészeti Igazgatóság egy-egy kócsagőr-jelöltje mérte össze tudását.

Lövészversenyen teljesítettek a kecskeméti repülőbázis katonái

2017.09.08

Az MH 59. Szentgyörgyi Dezső Repülőbázis és a Kecskeméti Honvéd Sportegyesület szituációs lövészversenyt rendezett nemrégiben a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság kecskeméti lőtérén.

Nagy izgalmakat hozott a II. Hírös Sárkányhajó Verseny

2017.09.06

2017. szeptember 2-án, szombaton rendezték meg a II. Hírös Sárkányhajó Versenyt a kecskeméti Benkó Zoltán Szabadidő Központban, melyre kecskeméti nagyvállalatok és a Magyar Honvédség csapatai neveztek be.

Baja lovasa nyerte a Kaposvári Vágtát

2017.08.29

Véget ért a Kaposvári Vágta is, ezzel teljessé vált a Nemzeti Vágta mezőnye. A versenyt szeptember harmadik hétvégéjén rendezik a budapesti Hősök terén.

Félmaratonnal rajtol az őszi futószezon Ballószögön

2017.08.07

Megye

2017. szeptember 3-án immár 5. alkalommal kerül megrendezésre Ballószögön a NYAKVÁGÓ félmaraton és családi nap, mely az Alföld egyik leghangulatosabb terepén zajló versenye.

Öt település tűzoltói versenyeztek Csólyospáloson

2017.07.21

Megye

A Csólyospálosi Tűzoltó Napra ellátogató kicsik és nagyok egyaránt találtak a korosztályuknak és az érdeklődésüknek megfelelő programokat.

A sárvári vár udvarában remekeltek a félegyházi fúvósok

2017.07.12

2017. július 8-án Sárvár Város a Sárvári Fúvószenekari Egyesület szervezésében nemzetközi fúvószenekari versenyt hirdetett három kategóriában a Nádasdy-várban.

Újra dübörögnek a kismotorok a kecskeméti gokart pályán

2017.06.26

2017. június 29. és július 2. között immár hetedik alkalommal kerül megrendezésre Kecskeméten az ország egyetlen négy napos robogós és kismotoros találkozója, az SPD ScooterWeekend.

Országos természetismereti versenyt hirdet iskolásoknak az MME

2023.02.06

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) a madarak és fák napja alkalmából újra meghirdeti országos természetismereti versenyét az általános iskola felső tagozatos tanulói számára.

Katasztrófavédelmi vetélkedőt szervezett az idén 150 éves Bajai Tűzoltóság

2022.05.01

Baja

Tizenkilenc csapat vett részt az ifjúsági katasztrófavédelmi versenyen, amelyet általános és középiskolás kategóriában szerveztek meg.

A Bajai Hajómalom Egyesület szavalóversenyt hirdetett

2020.09.05

Baja

A szavalóverseny célja a verseken keresztül a helyi hagyományok és a természeti értékek iránti érdeklődés felkeltése.

Ismét remekeltek a megyei tűzoltók az országos szakmai versenyen

2019.09.02

Megye

A XII. Országos Tűzoltószakmai és II. Országos Műszaki Mentési Vetélkedőnek Jász-Nagykun-Szolnok megye adott otthont.

Bács-Kiskun megyei lett a legerősebb magyar hivatásos tűzoltó

2019.07.02

Kiskunhalas

Hat ország legerősebb tűzoltói mérték össze tudásukat a Toughest Firefighter Alive (TFA), azaz a legerősebb tűzoltók versenyén, ahol Csernék Zsolt szerezte meg az aranyérmet.

Bajai páros nyert az országos vízirendészeti versenyen

2018.09.16

A rendőri állomány szakmai versenyén 14 csapat indult el a Fertő-tavon.

Kecskeméti gimnazisták nyerték a PénzSztár verseny megyei selejtezőjét

2017.10.27

A Kecskeméti Bolyai János Gimnázium Fal Utca Rókái nevű csapata nyerte az immár ötödik alkalommal meghirdetett PénzSztár Hazai és Határon Túli Magyar Középiskolák Pénzügyi, Gazdasági és Vállalkozói Versenyének Bács-Kiskun megyei selejtezőjét.

Fülöpháza versenyzője nyerte a 2017-es Nemzeti Vágta kishuszár vágtáját

2017.09.18

Egyéb

A győztesnek Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára Szent László-emlékplakettet ajándékozott.

Idén is remekeltek a Bács megyei fürdők Az Év Fürdője versenyen

2017.09.07

Harmadjára csaptak össze a hullámok a fürdők legnagyobb hazai versenyében. Bács-Kiskun megyéből hárman is a Top 10-ben végeztek.

Sárkányhajósok versenyeznek a kecskeméti Szabadidőközpontban

2017.09.01

2017. szeptember 2-án, szombaton 9 órától immár második alkalommal rendezik meg a Hírös Sárkányhajó Versenyt a kecskeméti Benkó Zoltán Szabadidő Központban (bejárat a volt Tó Szálló felől).

Két naposra bővült az Őrült Hajók Versenye

2017.08.07

A Hartáért Egyesület negyedik alkalommal rendezi meg az Őrült Hajók Versenyét 2017. augusztus 11.-12. között a hartai Duna parton.

Három Bács megyei település is versenyben „A Legvirágosabb Úti Cél” címért

2017.08.06

Megye

Újabb versenyt hirdetett a Virágos Magyarország: ezúttal az 50.000 fő alatti városok mérik össze szépségüket. Szavazni egészen 2017. augusztus 6-án éjfélig lehet a hivatalos Facebook oldalukon.

Csaknem száz kecskeméti indult az idei Balaton-átúszáson

2017.07.13

A statisztika szerint Kecskemétről 97-en vállalkoztak a 35. Lidl Balaton-átúszásra.

Favágásban mérték össze erejüket a Bács megyei tűzoltók

2017.07.10

Megye

A II. Bács-Kiskun Megyei Tűzoltófavágó-versenyre nevezett tizenegy csapat tagjai motorfűrész-használat terén - a mindennapi munkájuk során - szerzett tudásukat mérték össze Baján.

Dobogós magyar helyezés az Európai Kőfaragó Fesztiválon

2017.05.22

Idén a tanulók között a francia Leo Vigier, mesterkategóriában pedig az angol Mark McDonnell kőszobrász nyerte a Kiskunfélegyházán megrendezett Európai Kőfaragó Fesztivált. A felnőtt versenyzők között Guth Bence a harmadik helyen végzett.