2024.11.21, Csütörtök

Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság

Gyarapodott a hazai túzokállomány

2020.02.15

Megye

Sikeresek a túzokvédelmi programok, a Kárpát-medencei és azon belül a magyarországi állomány is növekedett. A szakemberek idén is felmérték a fokozottan védett madárfaj létszámát, hogy pontos képet kapjanak a populációról. A túzokszinkronok adatai az elmúlt években körülbelül 10 százalékos gyarapodást mutatnak a Kárpát-medencében.

Megnyílt a Szalakóta Látogatóközpont Szatymaz és Sándorfalva határán

2019.11.12

Megye

A Sándorfalva felöl megközelíthető látogatóközpont ökoturisztikai és oktatási programok, madarász táborok és kutatási feladatok helyszíne lesz.

Bivalyhúst népszerűsítő program indult

2018.06.14

Szeri Bivaly Gasztronómiai Nap néven tartott rendezvényt a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság, az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark és a Szeri Csárda Ópusztaszeren. A szervezők elsőként a vendéglátásban dolgozó szakemberek körében kívánják népszerűsíteni kevésbé ismert őshonos háziállatunkat, a házi bivalyt, annak húsát és a belőle készíthető ételeket.

Tejút a Böddi-székről nézve

2018.04.21

A Kiskunságban még vannak olyan kivételes területek, köztük a Dunatetétlen melletti szikes tó, a Böddi-szék is, ahol a fényszennyezés nem halványítja el az égbolton ragyogó csillagokat. Áprilisban az ilyen területekről már remekül megfigyelhető az éjszakai égboltot átszelő fehér, ködszerű sáv, a Tejút. A csillagos égboltról Bella László készített lélegzetelállító fotókat április 14-én.

Megyei értéktárba került a bodoglári tartós szegfű tanösvény

2018.02.05

A kiskunmajsai értéktár közel száz tétele közül a bodoglári tartós szegfű tanösvény is bekerült Bács-Kiskun megye büszkeségei közé.

Őszi darules a szegedi Fehér-tónál

2017.10.18

A hazai daruvonulási útvonal egyik legfontosabb állomása a szegedi Fehér-tó környéke. A Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság túravezetője segítségével felejthetetlen élményben lehet részünk, miközben darvak ezrei szállnak el a fejünk felett.

Patás karbantartók a Böddi-széken

2017.10.06

Magyar szürke szarvasmarhák érkeztek a napokban a Kiskunsági Nemzeti Park kezelésében lévő Böddi-székre, ahol egy hatalmas tájátalakítással járó természetvédelmi programban kapnak kulcsfontosságú szerepet.

Látogatóközpontot kap Bugac, ez lesz a Puszta Kapuja

2017.02.09

180 millió forintból kezd fejlesztésbe a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság a Bócsa-Bugac buckavilága és homokpusztái nevű területen.

Sorra tisztítják meg a védett területeket az illegális szeméttől

2020.11.26

Megye

A Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság csak a Bajai Földikutya-rezervátum Természetvédelmi Területről majdnem 1500 köbméter építési-bontási hulladékot és kommunális szemetet szállíttatott el.

Új, védett őszirózsát találtak a Böddi-szék mellett

2017.11.23

Körülbelül 8 000 tő védett réti őszirózsát találtak idén a Böddi-szék szomszédságában lévő, egykor a Böddi-székkel egységes szikes vizes területet alkotó Maka-széken.

Hangolódhatunk a tavaszra, virágoznak a tarka sáfrányok a Kiskunságban

2020.02.08

Megye

A sáfrányok – vagy ahogy talán még többen ismerik: krókuszok – igen gyakoriak a kertekben és nőnap táján a boltok polcain. Azt talán már kevesebben tudják, hogy több fajuk a természetben is előfordul hazánkban. A Duna-Tisza közén a tarka sáfrány (Crocus reticulatus) él. A Kiskunság déli részén már virágzásnak indultak az állományai.

Új fogadó és bemutató épület nyílt a Fülöpházi-buckavidéken

2018.06.25

A Kiskunsági Nemzeti Park Fülöpházi – buckavidék nevű területén, a Naprózsa Erdei Iskola mellett felépült Naprózsa Ház a térség védett természeti területeit, valamint a környék Natura 2000 élőhelyeit mutatja be a látogatók és a helyi közösségek számára.

Növelik a kihalással veszélyeztetett rákosi vipera élőhelyét Bugacon

2018.04.26

Határon átnyúló együttműködési programmal növelik a kihalással veszélyeztetett rákosi vipera élőhelyét Bugacon - közölte a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatósága csütörtökön az MTI-vel.

Beindult a túzokdürgés a Kiskunságban

2018.04.04

A hideg, havas márciusi időjárás következtében kicsit késve kezdtek násztáncba a túzokkakasok a felső-kiskunsági pusztákon, de már látványos vetélkedés folyik a dürgőhelyeken.

Több százezer fát ültetnek a Kiskunságban

2017.12.15

Már zajlanak az erdősítési munkálatok a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság működési területén. A lombhullást követően a kora tavaszi időszakig 70 hektáron, csaknem 350 ezer darab, őshonos fajokból álló facsemetét ültet a Tisza-völgyében és a Homokhátságon a nemzetipark-igazgatóság.

Újjáéled a Nagy-tó és az Árpád-kori falurekonstrukció Tiszaalpáron

2017.10.11

Nagy területű, nyílt vízfelszín és egy költősziget várja a tavasszal visszaérkező madárcsapatokat a tiszaalpári Nagy-tónál. Mindez a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság élőhely-fejlesztési munkálatainak eredménye, melyet 358 millió Ft-ból, KEHOP pályázat keretében hajtott végre a területen.

„Muzsikál az erdő” a Hírös Városban

2017.05.14

A „Muzsikál az erdő” a Hírös Városban Kecskemét közelében három helyszínen: a Kecskeméti Arborétumban, a Vackor Vár Erdei Iskola területén a Nyíri-erdőben és Lakitelek – Tőserdőn várja az érdeklődőket 2017. május 26 - 28. között. Igazi családi kikapcsolódást ígérnek a 14. évadára készülő rendezvénysorozat idei első eseményei.

Biztonságba helyeztek 89 mentett denevért Tiszaugon

2021.02.09

Megye

A Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóságnál talált új otthonra 89 mentett rőt koraidenevér. Az állatok a tiszaugi denevértoronyban folytatják téli pihenőjüket. A denevérek a Fővárosi Állat- és Növénykert gondozásában álltak, miután különböző okokból a mentőhelyre kerültek, most megerősödve szabadon engedhették őket a szakemberek.

Jelentős élőhely-helyreállítási munkálatok a Felső-Kiskunságban

2019.06.11

Megye

Közel 140 km üzemen kívüli csatornát és gátat, továbbá az ezekhez kapcsolódó műtárgyakat és egyéb tájsebeket számol fel a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság a Felső-kiskunsági-pusztán, Apaj környékén európai uniós támogatásból, 420 655 896 Ft felhasználásával.