Az idei év egyik meghatározó trendje lett az okostelefonok világában a “full display”, az előlapot minél nagyobb arányban befedő kijelző.
Erre szépen ráugrottak a gyártók, a nagyok és kisebbek egyaránt, sőt már ott tartunk, hogy nem csak a csúcskategóriában, hanem lejjebb is megjelent ez a megoldás. Igen ám, de ennek a dizájn szempontjából vannak azért hátrányai is.
A képernyő ugyanis kiszorítja a telefonok előlapjára helyezett egyéb technikai elemeket, leginkább az ujjlenyomat-olvasót.
Elméletben már megszületett a megoldás, miszerint a kijelző alá kell beépíteni, csakhogy ezt a gyakorlatban eddig senki sem tudta prezentálni.
Az Apple-től várták sokan az áttörést, de az iPhone X esetében a Face ID-t választották és mint utólag elárulták,
nem is dolgoztak a szenzor képernyőbe való integrálásán.
Nem úgy a Samsung, akik viszont nem akarják az Apple-t másolni arcfelismerős dolgokkal, hanem maradnának a biometrikus azonosításnál. Kiszivárogtatott információk szerint a koreai óriás a Note 9-ben már a kijelző alá szerelt megoldást alkalmaznák.
A spekulációk szerint a jövőre érkező Note generáció méretben és formatervben nem sokban különbözik majd a jelenleg futó 8-as szériától.
Projektvezetőjeként, több évtizedes tapasztalattal a háta mögött irányítja a veszprémi vár VEMÉV-SZER általi munkálatait Csehi Lóránt. A novemberi Hónap Mérnökét pályájáról, motivációiról és arról is kérdeztük, mi kell ahhoz, hogy valaki megtalálja a helyét építőmérnökként.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.