Már csaknem 10 milliónál jár a MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt. kötelező visszaváltási rendszerében, a REpont applikáción keresztül teljesített közvetlenül bankszámlára történő utalások száma, ennek eredményeként eddig közel 12 milliárd forintot kaptak vissza a fogyasztók a digitális platform használatával - közölte a MOHU kedden az MTI-vel.
Az alkalmazás népszerűségének köszönhetően naponta ma már nagyságrendileg 40 ezer utalás történik a REpont rendszeren keresztül, az utalások átlagos összege 1250 forint.
Felidézték, hogy a REpont applikáció 2024. február 21-én vált elérhetővé a Google Play és az App Store kínálatában. A kötelező visszaváltási rendszer (DRS) türelmi idejét követően, tavaly nyár elején a felhasználók száma ugrásszerű növekedésnek indult és azóta is töretlen az applikáció népszerűsége.
Kiemelték, az alkalmazás a világon egyedülálló módon, regisztrációt követően azt is lehetővé teszi a vásárlók számára, hogy a visszaváltási díjat saját bankszámlájukra utalják, ezzel egyszerűsítve és gyorsítva a visszaváltási folyamatot. A rendszer bevezetése óta már több mint 1,2 millió felhasználó töltötte le az alkalmazást, és a visszaváltott összegek jelentős részét már ezen a digitális platformon keresztül kérik vissza a fogyasztók.
A fogyasztók a visszaváltási díjat többféleképpen is visszakérhetik: a rendszer indulása óta visszaváltott 1,4 milliárd palack, doboz és üveg több mint 80 százalékának ellenértékét boltokban levásárolható utalványként kérték vissza. Emellett a palackonként járó 50 forintos díj karitatív célokra is felajánlható, amelynek köszönhetően eddig több mint 118 millió forint gyűlt össze gyermekkórházak javára - olvasható a MOHU közleményében.
Pécs öt városrészben - a lakosság kéréseit figyelembe véve - végezte el a gyalogátkelőhelyek átfogó fejlesztését. A munkálatokkal megbízott STRABAG a balesetveszélyes pontokon, valamint iskolák és gyárak közelében alvállalkozók bevonásával létesített új, biztonságos zebrákat.
Megoldást kínál Rétság, Tolmács és a taváról ismert Bánk települések szennyvizének kezelésére az az átfogó infrastrukturális fejlesztés, amely tavaly nyáron kezdődött és a tervek szerint az év végéig elkészül. A beruházás lökést ad a térség gazdasági fejlődésének és környezetvédelmi hatása is jelentős.