Vitathatatlanul Magyarország egyik legismertebb nevezetessége, az épület azonban több, mint építészeti remekmű.
Az Ország Háza, művészet és hagyomány az Országgyűlés épületében címmel nyílt fotókiállítás kedden az Európai Parlament brüsszeli épületében.
A kiállítás megnyitóján Gál Kinga, a Fidesz-KDNP európai parlamenti (EP-) delegációjának elnöke elmondta, a tárlat az idén 120 éves magyar Parlament építészettörténetét, művészeti kincseit és kulturális jelentőségét mutatja be. A Parlament vitathatatlanul Magyarország egyik legismertebb nevezetessége, az épület azonban több, mint építészeti remekmű - jelentette ki. "A Nemzet Háza függetlenségünk, szuverenitásunk és összetartozásunk jelképe" - fogalmazott.
Vörösmarty Mihályra emlékezve az EP-képviselő közölte, az Országgyűlés épületével a nemzet méltó otthonra talált. Olyan otthonra, mely minden magyaré, bárhol is él a világban. Az Országház ugyanis otthont ad a magyar törvényhozó testület mellett a Szent Koronának is, amely a magyar államiság jelképe - hangsúlyozta.
Emlékeztetett, az Országház építésekor Magyarország földrajzi helyzete és súlya más volt, mint ma. Európa jelentős államaként az ország területe kétharmadával volt nagyobb a jelenleginél. A Parlament épületének műtárgyai Magyarországnak még az 1920-as trianoni békeszerződés előtti gazdag történelmére, küzdelmeire és kulturális sokszínűségére emlékeztetnek. A békeszerződés aláírása után elveszett az ország területének jelentős része és magyar nemzetiségű lakosságának egyharmada - emelte ki. "Ez megmagyarázza, miért olyan szimbolikus ez az épület nemzetünk számára" - tette hozzá beszédében Gál Kinga.
Az M85-ös alagútjának kiemelkedő szakmai kihívásokkal járó építését folyamatosan követtük, így az átadón egy rövid visszatekintéssel is jelentkezünk.
Mintegy öt kilométer hosszan épülnek kerékpárutak Zala vármegyében a kis-balatoni régióban.