A Magyar Természetjáró Szövetség szokás szerint október második szombatján rendezi meg a közösségi túranapot, amely immár az 5. lesz.
A túrázók együtt, vezetett csoportokban teljesíthetik a napi szakaszokra bontott Országos Kékkört. Az Országos Kékkör fenntartója, a Magyar Természetjáró Szövetség 2020-ban hirdette meg először, és azóta mindig megrendezi a Kéktúrázás Napját, melynek során a kezdők is szervezett keretek között kóstolhatnak bele a kéktúrázás élményébe, a rutinosak pedig egy jó hangulatú közösségi eseményen pótolhatják a hiányzó bélyegzőlenyomataikat.
A hazánk legszebb tájait egy gyalogos túramozgalomban összekapcsoló Országos Kéktúra, Rockenbauer Pál Dél-dunántúli Kéktúra és Alföldi Kéktúra 2583 kilométerének 143 vezetett túracsoport vág majd neki, a nyomukban a GPS-es jeladók révén egyetlen nap alatt kirajzolódik az Országos Kékkör teljes nyomvonala a térképen.
A 2023-as eseményen már csaknem 4000-en kéktúráztak egyszerre. A vezetett szakaszok hossza 8-tól 31 kilométerig terjed, így a gyerekes családoktól és a könnyű erdei sétára vágyóktól kezdve a komoly fizikai kihívást keresőkig mindenki megtalálhatja a hozzá illő túrát.
Jelentkezni a Kéktúrázás Napjának honlapján lehet, ahol az egyes szakaszokról részletes tájékoztató érhető el. A részvétel ingyenes, azonban regisztrációhoz kötött. A túracsoportok létszáma korlátozott, de ha valamelyik betelt, várólistára is fel lehet iratkozni.
Az egyik legősibb magyarországi kegyhelyen, a Somogy vármegyében található Andocson új közösségi- és művelődési ház épülhet. Jelenleg az egykori varroda épülete a helyszíne a kulturális eseményeknek.
Különleges műszaki megoldásokkal helyreállították a veszélyes partcsúszást a Tiszánál – számolt be a munkálatok lezárásáról az Országos Vízügyi Főigazgatóság. Az 1,7 milliárd forintos beruházással Tiszavárkony és a közeli falvak árvízi biztonsága javult.