A pályázat lenne az első nagyszabású, lakosságnak szóló klímavédelmi pályázat, a számítások szerint mintegy 35 ezer háztartást érintene.
Szeptember 12-éig lehet véleményezni a lakossági napelemes és fűtési rendszerek támogatásáról szóló pályázati tervet - jelentette be Steiner Attila, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) körforgásos gazdaság fejlesztéséért, energia- és klímapolitikárét felelős államtitkára hétfőn, sajtótájékoztatón Budapesten.
Hangsúlyozta, a lakossági napelemes és fűtési rendszerek támogatásáról szóló
pályázat lenne az első nagyszabású, lakosságnak szóló klímavédelmi pályázat, több mint 201 milliárd forint keretösszeggel, számítások szerint ez mintegy 35 ezer háztartást érintene, és alapvetően a családosokat, és az országos átlagjövedelemnél kevesebbet kereső háztartásokat céloznák meg.
Kiemelte, Magyarország a helyreállítási és ellenállóképességi tervében az energia komponensre is benyújtotta javaslatát, az átviteli hálózat megerősítésére 103,734 milliárd forintot, a lakossági napelemes és fűtési rendszerek támogatására 158,750 milliárd forintot szánnak, amit még a nemzeti költségvetés 42,864 milliárd forinttal kiegészítene.
Hozzátette,
a pályázat eredményeként azt várják, hogy Magyarországon 175 megawatt beépített új napelemkapacitás létesüljön, ez egynegyedével növelné meg a háztartási erőművek kapacitását, harmadával emelné a megújuló energiát termelők háztartások számát, és 50 ezer tonna szén-dioxid-kibocsátás csökkenéssel járna.
Többek közt humuszdomb biztosítja a zajcsökkentést, és a hulladékhő újrahasznosítása csökkenti a környezetterhelést a WLP újabb épületében.
Pályázatot írtak ki a leégett nagykátai Váci Mihály Katolikus Általános Iskola tervezésére.
Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata megemlékezést és mécsesgyújtást tartott november 4-én az 1956-os forradalom és szabadságharc áldozatainak emlékére.