Magyarországon a pünkösdi hétvégén meghaladja az 5 milliót a beoltottak száma, így új intézkedések lépnek hatályba.
A kormány nem hosszabbítja meg a vasárnap éjfélkor lejáró ingyenes parkolást, keddtől újra fizetni kell - közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön online sajtótájékoztatón.
Gulyás Gergely elmondta, erről a kormány szerdai ülésén döntött, ahogy arról is, hogy a hitelmoratóriumról szóló vitában nem támogatja a bankok álláspontját, így a moratórium "a jelenlegi szabályok szerint augusztus 31-ig meghosszabbodik".
A miniszter szólt arról is, hogy mivel Magyarországon a pünkösdi hétvégén meghaladja az 5 milliót a beoltottak száma, új intézkedések lépnek hatályba. Ezeket a kormány részletesen megtárgyalta és javaslatot tesz az operatív törzsnek, amely pénteken 6 órakor a miniszterelnök részvételével ülésezik, és az ott meghozott döntéseket Orbán Viktor aznap délelőtt ismerteti.
Jövőbe mutató villamosenergia-tárolórendszer jön létre a WHB ELEKTRO Kft. által kivitelezett projektben, amelyből szabályozottan fognak tudni a hálózatba betáplálni.
Megújítja - elsőként az építőipari beruházásoknál - három fokozat mentén a Közbeszerzési Hatóság a minősített ajánlattevők jegyzékébe való felvételhez és a státusz megtartásához előírt minősítési szempontrendszert. Az új feltételrendszernek való megfelelés csökkentheti az ajánlattevők és ajánlatkérők adminisztrációs terheit is – hangzott el a Közbeszerzési Expó 2025 megnyitóján.