A Magyar Lovassport Szövetség kiemelt célja, hogy a hosszú szünet után ismét szerepelhessen hazai versenyző a 2024-es párizsi olimpián.
Idén is 150 millió forintos támogatással segíti a 2024-es kijutás feltételeinek megteremtését az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM). Az erről szóló okiratot Palkovics László tárcavezető és Lázár Vilmos, a Magyar Lovassport Szövetség elnöke írták alá 2021. március 4-én.
A magyar lovas kultúra évezredes nemzeti alapérték, amelynek megőrzéséért, megerősítéséért és korszerű továbbviteléért is tenni kell. E kulturális hagyaték meghatározó része a lovassport, amely nemzeti hősökkel és nemzetközi hírű szakemberekkel büszkélkedhet. Magyar díjugrató utoljára 1992-ben, lovastusázó pedig legutóbb 1996-ben vehetett részt az ötkarikás játékokon. A Magyar Lovassport Szövetség kiemelt célja, hogy a hosszú szünet után ismét kijuttasson hazai versenyzőt a 2024-es párizsi olimpiára.
Az ITM a maga eszközeivel segíti a magyar sportolók visszatérését a világ élvonalába. A lovassport és a versenyek megrendezése az agrárgazdaságtól, állattenyésztéstől a turizmus-vendéglátásig számos ágazat lehetőségeit javítja, bővíti. A tárca ebből a megfontolásból már 2020-ban is 150 millió forinttal támogatta a fiatal kiválóságok felkészülését.
Az azonos összegű idei hozzájárulást egyebek mellett a Nemzeti Lovarda versenypálya altalajának helyreállítására, a magyarországi versenyhelyszínek akadályparkjainak korszerűsítésére fordíthatja a szakmai szövetség. A támogatás lehetővé teszi a nevezés informatikai szolgáltatásokon alapú fejlesztését, egy új teljesítmény-értékelési rendszer kialakítását is.
A Duna kis vízszintjének trendszerű szabályozása az éghajlatváltozás vízügyi kihívásai, az elavult technológia korszerűsítése egyaránt sürgetővé tette – többek között - egy új szivattyútelep építését Budapesten a Kvassay-vízlépcsőnél.
A Hősök terének monumentális központi figuráját először veszik le 36 méter magas díszoszlopáról, amelyhez Layher állványzatot vontak Gábriel köré.