A mesterséges intelligencia akcióterv részeként 2020 végére akár százezren szerezhetnek alapismereteket a napjainkban egyre fontosabb technológiáról - mondta a Mesterséges Intelligencia (MI) koalíció szakmai vezetője hétfőn az M1 aktuális csatornán.
Szertics Gergely hozzátette: az akcióterv ezen része mindenkinek szól, de elsősorban a diákok kerülnek majd fókuszba.
Az MI koalíció bízik abban, hogy 200 tagszervezete saját munkavállalóit is motiválni fogja az online képzések elvégzésére - jegyezte meg.
Elmondta: az akcióterv részeként létrejön egy intézményrendszer, amely átfogóan támogatja a kutatás-fejlesztést és az innovációt a mesterséges intelligencia terén, továbbá a rendelkezésre álló adatokból Magyarország első adatpiacát is létrehozzák. A nem személyes és nem érzékeny információk felhasználásával új összefüggésben lehet majd látni az adatokat - magyarázta.
A mesterséges intelligencia akcióterv részeként az MI koalíció tudatosító kampányt is folytat, amelynek célja, hogy egymillió embert érjenek el azzal az alapüzenettel, hogy a mesterséges intelligencia hasznos eszköz és a tévhittel ellentétben nem veszi el az emberek munkáját - mondta Szertics Gergely.
Bár harminchárom évet töltött el egy munkahelyen és nem gondolkodott a váltáson, a Paks II. projekt mégis elcsábította Bohus Róbertet, aki úgy gondolja: ennek a beruházásnak olyan nívója, hírneve van, amiért érdemes volt ezt a lépést megtenni. A cég programelem-felelőse tapasztalt projektmenedzserként került márciusban a két új blokk létesítését koordináló társasághoz.
Bejelentették a Kecskemét-Dabas-Budapest vasútvonal felújítását, az 5-ös főút négysávústását a Mercedes-gyárig és a Halasi úti felüljáró modernizálását is – többek között.