Országos programban épülnek ki kertek az iskolák számára, a cél egy ökoszemléletű nevelési tér létrehozása.
Az Iskolakertekért Alapítvány kuratóriumi elnöke kedden az M1 aktuális csatornán számolt be az országos iskolakertprogramról.
Pauliczky Nóra elmondta, az alapozó részében eszközcsomagot, harminc órás pedagógusképzést és mentorálási segítséget kapnak az intézmények. A program második részeként iskolakerti tematikus - például agrár-, pénzügyi, képzőművészeti - modulokat dolgoztak ki, hogy az iskolák megtalálják a saját helyzetüknek megfelelő lehetőségeket.
A kezdeményezés honlapja szerint a városi gyermekek a természetes környezettől távol, attól szinte teljes elszigeteltségben töltik idejük nagy részét. Ennek feloldásaként az iskolakert egy ökoszemléletű oktatási és nevelési térként jön létre.
A tanulók egy konyhakerti és ökológiai bemutató térben személyesen vesznek részt a növények termesztési, gondozási munkáiban.
A program az Agrárminisztérium, az Iskolakertekért Alapítvány, a Váci Egyházmegyei Karitász és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara összefogásával valósul meg.
Pauliczky Nóra arra is kitért, hogy azok az iskolák, amelyek nem tudják a saját udvarukon kialakítani az iskolakertet, egy közeli közintézmény udvarán, magánkertekben vagy akár magas ágyásokkal is megvalósíthatják. Hangsúlyozta, a gyerekek nyitottak a programra, amelynek során fejlődik a türelmük és felelősségvállalásuk, valamint figyelemmel kísérhetik a környezeti változásokat.
Tizennégy utca, több mint 21 800 négyzetméternyi útfelülete, 6435 négyzetméternyi járda újul meg és 120 új parkolóhely is épül két projektben a jövő év végéig a Duna mentén fekvő Gönyűn. Ez a település eddigi történetének legnagyobb önerőből megvalósított beruházása.
Az Eötvös Lorand Tudományegyetem (ELTE) a Bölcsészettudományi Karának otthont adó Trefort kert Campus hat-, valamint a Puskin utcában két helyszínen lévő, három épületegységének energetikai felújítására írt ki az intézmény feltételes közbeszerzési pályázatot.