Aláírták a területi önkormányzatok - köztük a Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat - képviselői azt a regionális együttműködési megállapodást, mely a Tisza vízgyűjtőjén élők közös cselekvését deklarálja.
Aláírták a területi önkormányzatok - köztük a Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat - képviselői azt a regionális együttműködési megállapodást, mely a Tisza vízgyűjtőjén élők közös cselekvését deklarálja. A Kárpát-medence keleti felét magában foglaló Tisza-völgyben, az egy vízgyűjtőn élők számára kiemelten fontos a napjaink egyik legnagyobb veszélyét és kihívását jelentő éghajlatváltozáshoz való együttes igazodás.
A közös fellépés igényét tovább erősíti a térség felzárkózásának szükségessége, az Európai Unió elvárása az összehangolt vízkészlet-gazdálkodás terén és a Duna Stratégiához való kapcsolódás. Ezek a kihívások nemzetközi összefogást ösztönöznek a térség területi középszintű önkormányzatai között, mely keretet biztosít a napi szakmai, gazdasági és települési együttműködéshez.
A közös munka célja, hogy a tagok egyes fejlesztés elképzelései közös projektek formájában a rendelkezésre álló európai uniós finanszírozási lehetőségek felhasználásával megvalósuljanak.
A megállapodás főbb területei:
Jelenlegi és leendő tagok:
A romániai partnerek (Máramaros, Szatmár megye) a romániai törvények szerint a minisztériumok jóváhagyása után írhatnak alá nemzetközi megállapodást, ezért ők a román külügyminisztériummal jelenleg is zajló egyeztetés után írják majd alá a megállapodást.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.
Lendület, megújulás és a korábbi értékek megőrzése vezérelte a SZABADICS Group új arculatát.