2025.01.18, Szombat

Ittasan okozott balesetet

2013.09.19. 17:08

Ittas állapotban, rendszám nélküli autóval okozott balesetet egy bogdányi férfi. A rendelkezésre álló adatok szerint M. Géza 42 éves bogdányi lakos megalapozottan gyanúsítható azzal, hogy 2013. június 28-án 5 óra 10 perckor Kiskunhalas lakott területén, a Bajcsy-Zsilinszky utcán alkoholtól befolyásolt állapotban közlekedett az általa vezetett hatósági jelzés nélküli, osztrák felségjelzésű személygépkocsival.

A Posta utca kereszteződéséhez érve a férfi nem adta meg az elsőbbséget a Posta utcán szabályosan közlekedő tehergépkocsi részére, melynek következtében összeütköztek. A balesetben mindkét jármű vezetője megsérült.  

Az igazságügyi orvosszakértői vélemény szerint M. Géza alkoholos befolyásoltság alatt vezette az autót a baleset bekövetkezésének időpontjában. A Kiskunhalasi Rendőrkapitányság Közlekedésrendészeti Osztálya folytatott az ügyben nyomozást ittas állapotban elkövetett közúti járművezetés vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt M. Géza ellen. A rendőrség a keletkezett nyomozati iratanyagot vádemelési javaslattal 2013. szeptember 17-én a Kiskunhalasi Járási Ügyészségnek küldte meg.