Antal Zoltán, a KEFAG Zrt erdőőrzési felügyelője reggel 8:30-kor adta le a „tűzjelzést” a BKMI Katasztrófavédelmi Igazgatóság Kiskunhalasi Kat.véd. Kirendeltségének híradó ügyeletére. Ezt követően 19 percen belül a tűzoltók három járművel megérkeztek a bázispontra, ahonnan – erdészeti térkép és GPS koordináták alapján - további tíz tűzfészek megkeresése volt a feladatuk.
A kiskunhalasi tűzoltók a beérkezett „tűzjelzést” követően értesítették a kiskőrösi tűzoltókat, akik a távolságból adódóan őket követően 15 perc múlva érkeztek meg a bázispontra. Valódi tűz esetén ugyanis a 105-ös központ csak a tűzfészekhez legközelebbi kirendeltséget értesíti, majd ők kérnek segítséget a területhez „szomszédos” tűzoltó állomásoktól.
Antal Zoltán elmondta, hogy a kiskunhalasi tűzoltók évente három tűzoltási gyakorlaton vettek részt az utóbbi öt évben, így mára rendkívül professzionális módon végzik az erdőn belüli tájékozódást, a feltételezett tűzfészkek tűzoltási előkészületeit és egyáltalán a meghatározott területen való kommunikálást. Antal Zoltán - aki a KEFAG Zrt.-nél a tűzvédelmi koordinációs feladatokat is ellátja - elmondta, hogy az erdőtüzek esetén a legfontosabb feladat a tűzoltást végzők közötti hatékony kommunikáció kialakítása.
Mint a felvonuló tűzoltók elmondták, előző nap a Kunfehértó melletti erdőterületen végeztek gyakorlatot, ahol a bázispont nem közvetlenül a betonút mellett (mint a mai gyakorlaton), hanem az erdő közepén volt megadva, s onnan kiindulva is további tíz „tűzfészket” kellett megtalálniuk (a süppedő homokkal és a változatos erdei növényzettel borított nehezített terepen), melyek felfedezésére (a korábbi évek gyakorlatainak köszönhetően) mindössze egy órára volt szükségük.
A riasztás után 19 perc alatt értek a tűzoltók a bázis pontra
Makra Zsuzsanna, a KEFAG Zrt. PR referense elmondta, hogy a jövő héten a kecskeméti tűzoltókkal is végeznek hasonló tűzoltási gyakorlatot, ami azért is lesz érdekes, mivel az első ilyen gyakorlatra kerül sor a kecskeméti környéki erdőkben.