2025.02.05, Szerda

Szívkoszorúér-tágító tapasszal akarta megölni gyerekeit

2013.07.08. 20:09

A gyermekeire szívkoszorúér-tágító tapaszokat ragasztott, majd nagy mennyiségű vérnyomáscsökkentő gyógyszert vett be az a nő, aki a gyanú szerint megpróbálta megmérgezni négy gyermekét és önmagát is két héttel ezelőtt Kecskeméten - közölte a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője hétfőn az MTI-vel.

Gál Kristóf emlékeztetett arra: a Kecskeméti Rendőrkapitányság június 23-án indított eljárást súlyos testi sértés bűntett kísérlete miatt ismeretlen tettes ellen azt követően, hogy a mentők a kecskeméti asszonyt és négy gyermekét mérgezéses tünetekkel szállították kórházba. A Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság június 25. óta előre kitervelten, több emberen, tizennegyedik életévét be nem töltött személy ellen elkövetett emberölés bűntettének kísérlete miatt nyomoz az ügyben. A bűncselekménnyel az anyát, a 30 éves kecskeméti F. Melindát gyanúsítják - tette hozzá a szóvivő. Jelezte: a Kecskeméti Járásbíróság időközben egy hónapra elrendelte a nő előzetes letartóztatását.
   
Gál Kristóf közölte: a nyomozás eddigi adatai szerint F. Melinda június 23-án hajnalban, kecskeméti otthonában úgy akarta megmérgezni 5 éves és 3 éves, illetve 7 hónapos ikerpár gyermekeit, hogy testükre szívkoszorúér-betegség tüneti kezelésére szolgáló tapaszokat ragasztott, majd nagyobb mennyiségű vérnyomáscsökkentő gyógyszert vett be, aminek következtében rosszul lett. A cselekményt a lakásban tartózkodó nagyapa észlelte, ő értesítette a mentőket. A gyanúsított és gyermekei életét a gyors orvosi beavatkozás mentette meg. A gyermekek testéről a mentőszolgálat munkatársai több tapaszt szedtek le.
   
A helyszíni szemle alkalmával a nyomozók több - egyenként 10 darabos - felbontott és üres vérnyomáscsökkentő-gyógyszeres levelet, valamint sok gyógyszertapasz már feltépett és üres tasakját foglalták le. A kirendelt igazságügyi toxikológus szakértő véleményében az áll: a tapaszokban egyenként 80 milligramm hatóanyag található. A gyógyszer a beszűkült koronáriákat tágítva javítja a szívizomzat vérkeringését. Ha nem rendeltetésszerűen használják, a gyógyszer hatására jelentősen romlik a szívizomzat vérellátása, szívritmuszavar, mellkasi fájdalom, vérnyomásesés következhet be, amely akár végzetes is lehet. A négy gyermekkorú sértett esetében egyetlen tapasz felhelyezése is okozhatott volna halálos kimenetelű szívritmus- és keringészavart.