A hátrányos megkülönböztetés áldozatainak nyújt segítséget dr. Tóth Edina, egyenlő bánásmód referens május 22-én, szerdán 10 és 12 óra között a megyei esélyteremtési irodában. Az ügyfélfogadáson lehetőség van egyebek mellett a panasz megbeszélésére és az eljárás megindításához szükséges törvényi feltételek meglétének vizsgálatára.
A diszkrimináció sajnálatos módon az élet több területén is jelen van és számos társadalmi csoportot érint. A hátrányos megkülönböztetés jellemzően a foglalkoztatásban, a szolgáltatások igénybevételénél vagy a lakhatással kapcsolatban fordul elő és elsősorban a romákat, a fogyatékkal élőket, illetve a nőket sújtja. Azok a személyek, akik ilyen helyzetbe kerülnek, nem mindig képesek érdekeiket érvényesíteni, ezért nekik kíván segíteni az Egyenlő Bánásmód Hatóság programjával, melynek keretében minden megyében az egyenlő bánásmód referensek nyújtanak tájékoztatást, segítséget.
Az Egyenlő Bánásmód Hatóság eljárást folytat a sértett fél kérelmére annak megállapítása érdekében, hogy történt-e hátrányos megkülönböztetés. Bács-Kiskun megyében dr. Tóth Edina, egyenlő bánásmód referens nyújt segítséget a diszkrimináció áldozatainak.
Legközelebb május 22-én, szerdán 10 és 12 óra között a Bács-Kiskun Megyei Család, Esélyteremtési és Önkéntes Házban (6000 Kecskemét, Reile Géza u.22. – volt PC DOKI) várja az érdeklődőket. Bővebb felvilágosítás a +36-70/517-92-51-es telefonszámon kérhető.
Többek között megújul az út- és járdaburkolat, valamint a közvilágítás is és további infrastruktúra fejlesztésekre is sor kerül.
A legfontosabb projektelemeket maradéktalanul meg tudta valósítani a kivitelező Duna Aszfalt.