A Kecskeméti Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya nyomozást rendelt el rablás bűntett elkövetése miatt ismeretlen tettesek ellen. Az elkövetők 2013. május 19-én hajnalban lefeszítették az ablakrácsot egy 83 éves kecskeméti nő lakásáról, majd a sértett kezét megkötözték, száját leragasztották és a lakásban talált 18.000 forintot és egy 2.000.000 forint megtakarítást igazoló takarékbetétkönyvet vittek el. A bűncselekmény során a nő nem sérült meg.
A Mátyás-templom szomszédságában befejeződött az egykori Magyar Királyi Pénzügyminisztérium újjáépítése; a Dísz téren teljesen újjáépült az egykori Vöröskereszt-székház.
A Colas és a Délút konzorciuma elkészült a SZTE Science Park működését lehetővé tevő nagyszabású közmű- és háttérmunkálatokkal.