Az SOS Gyermekfalu Magyarországi Alapítványából csatlakoztak gyerekek augusztus 25-én Roger Waters-hez a színpadon „A FAL” budapesti koncertje során, hogy az Another Brick in the Wall (Part 2) dalt együtt adják elő a Puskás Ferenc Stadionban. A gyermekeknek szerető otthont biztosító alapítvány, most a koncert segítségével is megmutathatta magát, és a világ legnagyobb szabású produkciójában ünnepelhette azt, hogy már 30 éve együtt törnek át a közöny falán az egyenlő esélyekért és bánásmódért.
- Kívánom mindenkinek ezt az élményt, amit ma átélhettem! - mondta a 17 éves Dzsenifer. - Soha nem felejtem el ezt a napot.
Dzsenifer, aki a kőszegi SOS Gyermekfaluban nevelkedik, egyike annak a
15 tagú kórusnak, akik a gyermekek könnyű profizmusával szerepeltek a 25
ezer fős tömeg előtt.
A koncertkörút minden állomásán egy gyermekkórus adja elő azt a speciális koreográfiát, melyet kifejezetten a Fal “Another Brick in the Wall” dalra készítettek. A hangpróba során személyesen Roger Waters-szel találkozva megtörtént a főpróba is.
- A hangpróbánál már elkezdtem jobban izgulni - nyilatkozta a 16 éves Anikó, aki a kecskeméti SOS Gyermekfaluból érkezett. - Kíváncsi voltam, hogyan tetszett a táncunk, mennyire volt elégedett velünk Roger Waters az első személyes találkozónk után ott az óriás, magas színpadon. Szerencsére nagyon jól ment, felkészültek voltunk, és a színpadi fényben, a sötét tömeg előtt is magabiztosnak éreztem magam.
- Olyan jó volt - lelkendezett a 11 éves Sándor és Lajos. - Sokkal hatalmasabb, mint gondoltuk.
A kis csapat legfiatalabbja, a tízéves Zoli a battonyai SOS
Gyermekfaluból, mind a TV nyilatkozatok során, mind a színpadon is
hidegvérrel szerepelt.
- Előadtam már ötszáz fős közönség előtt is, tapasztalt vagyok - nyilatkozta nekünk higgadtan.
Hatalmas tapssal és ovációval üdvözölte a gyerekeket a budapesti közönség.
- Szenzációs érzés volt - írta le az élményt a 15 éves Nóra.
Az előadás után ellazulhattak a gyerekek és együtt csatlakozhattak a közönséghez az arénában. Itt élvezhették igazán fellépésük eredményét, ahol váratlan, ám kellemes meglepetés érte őket.
- Az előadás során fekete „FEAR BUILDS WALLS” (a félelem falakat épít) feliratú pólót hordtunk - mesélte a 16 éves Hajni. - Mindenki a tömegből velünk akart fényképet. Hihetetlen jó, volt, annyira csodálatos, a legjobb este.
A koncert előtt egy nappal a gyerekek bevallották, hogy a lehetőség előtt nem nagyon hallottak Pink Floyd-ról vagy Roger Watersről. Mindegyiküknek tetszett a szám - “Another Brick in the Wall”, de ha nekik kellett volna választani, ki a legismertebb popsztár, egyöntetűen Rihanna-ra szavaztak volna. Mégis, a kísérő pedagógusok és SOS anyukák kellemes meglepetésére, a gyerekek végigtáncolták az ikonikus rockzenészek időtlenül aktuális műsorát.
Felejthetetlen estéje volt augusztus 25-én Budapestnek, a sok-sok rajongónak, és ami bizonyos, a legfrissebb-legfiatalabb híveknek is.
30 éves az SOS Gyermekfalu Magyarországi Alapítványa, idén ünnepeli évfordulóját annak, hogy Battonyán lerakták az első magyarországi SOS Gyermekfalu alapkövét – a szervezet története azonban ennél jóval régebbre nyúlik vissza. Hermann Gmeiner 1949-ben, Ausztriában indította útjára az SOS Gyermekfalu mozgalmat, mely ma már a világ 133 országában működik.
Gmeiner alapgondolata ma is korszerű: az elárvult vagy elhagyott gyerekeknek családi környezetben kell felnőniük ahhoz, hogy boldog, sikeres felnőttekké válhassanak. A világszerte működő 910 SOS Gyermekfalu újszülött koruktól 24. életévük betöltéséig nyújt szerető otthont, családot azoknak a gyermekeknek, akik valamilyen ok miatt nélkülözni kényszerülnek vérszerinti szüleiket. A gyermekfalvak házaiban egy hivatásos, képzett nevelőszülő, az SOS anya 6-8 gyermeket nevel; az élet itt épp olyan, mint egy igazi nagycsaládban. A gyerekek vér szerinti és SOS testvéreikkel együtt nevelkednek a gyermekfalu biztonságot nyújtó közösségében, ahol pedagógusok, nevelők is segítik fejlődésüket. Ennek megfelelően az SOS Gyermekfalu alapértékei: anya – otthon – testvérek – faluközösség.
Magyarországon ma már 3 gyermekfalu és 4 ifjúsági ház működik; az SOS Gyermekfalu Magyarországi Alapítványa védőszárnyai alatt jelenleg mintegy 370 gyermek és fiatal él. Munkájuk eredményességét igazolta az a közelmúltban végzett szociológiai felmérés is, amely kimutatta, hogy az SOS gyermekfalvak egykori lakói, akik már megkezdték önálló, felnőtt életüket, éppen olyan sikeresek, mint bárki más: ugyanolyan arányban szereztek szakmát, érettségit és diplomát, mint akik a vér szerinti családjukban nevelkedtek.
Az SOS Gyermekfalu Magyarországi Alapítványa vallási és politikai elkötelezettségtől mentes közhasznú civil szervezet, mely adományokból tartja fenn a gyermekfalvakat és a lakásotthonokat. Az SOS Gyermekfalu elnyerte az Etikus Adománygyűjtő Szervezet minősítést; bármikor ellenőrizhető módon használ fel minden forintot. Fontos az is, hogy a Magyarországon gyűjtött adományok itt maradnak az országban, és az SOS Gyermekfalu nemzetközi szervezetétől származó összeggel kiegészülve a magyar gyermekek magas színvonalú ellátását szolgálják.
A legfontosabb projektelemeket maradéktalanul meg tudta valósítani a kivitelező Duna Aszfalt.
75 kórházi ággyal gazdagodik Zugló.