2025.01.22, Szerda

Új „lakók” költöznek a kisfoktői Vízimadárparkba

2013.08.01. 11:26

Folyamatos a jövés-menés az egykoron diákfarmként működő, mára különleges állatkertté fejlődött kisfoktői (zasztói) Vízimadárparkban. Száz számra jönnek-mennek a gyermekcsoportok, de egyéni látogatókban sincs hiány. Érdemes lesz a jövőben is felkeresni a parkot, hiszen ősszel új jövevények érkeznek.

Amint azt Rigó Gábor, a madárpark egyedülálló gyűjteményének szakértője a Korona FM 100 adásában a napokban elmondta, a park arculatának rendezésében és az összkép folyamatos fejlesztésében (szépítésében), hatékony segítséget nyújtanak a parkban dolgozó közmunkások, szám szerint tízen. A rádióinterjúban a szakember azt is kifejtette, milyen területen tevékenykednek ők, de szót ejtett az állatállomány bővítéséről is, amely elmondása szerint ősszel várható.

– Nagyon sok óvodás és iskolás csoportot fogadtunk már múlt ősszel és idén tavasszal is. Volt olyan, hogy 700 gyermek volt itt egyszerre. Reméljük, hogy az idei ősz is hasonlóan mozgalmas lesz – mondta a rádióban Rigó Gábor. – Azt nem tudom, hogy pontosan milyen állatok érkeznek ősszel, de folyamatban van a belépésünk az állatkertek szövetségébe. Jönnek állatkerti igazgatók, felülbírálják a területünket, majd ha ezen megfelelünk, akkor megnyílnak előttük más állatkertek kapui is, és válogathatunk olyan állatok közül, amelyekkel gazdagabb lehet a park faunája.

A jelenleg 130 különleges vízimadár-szaporulattal is büszkélkedő park a közelmúltban kapta meg a „védettségi” státuszt, ami azt jelenti, hogy védett madarakat is tarthatnak, a következő lépcső pedig a „fokozottan védett” státusz megszerzése lesz. Rigó Gábor hangsúlyozta, hogy e minősítések kiérdemlése többek között annak is köszönhető, hogy kivételesen jó körülmények között tartják az állatokat, amelyekkel a vadasparkok vagy más állatkertek nagy része nem rendelkezik.