2025.01.22, Szerda

Vastaps fogadta a polgármesteri beszédet

2013.12.14. 19:10

Megtelt a városháza díszterme és dübörgő tapsvihar fogadta szombaton délelőtt az ünnepi ülésen Zsigó Róbert polgármester évzáró összegzését. Kiemelte a jelentősebb változásokat, fejlesztéseket. Így a járási hivatal megalakítását, mellyel nyerte a térség lakói. Az oktatási intézmények zöme állami tulajdonba került, önkormányzati működtetéssel.

Ennek révén megerősödött Baja, a Bácska központja pozíciója. Beszélt a gazdasági helyzetről is. – A pénzügyeknél fegyelmezett gazdálkodást követelt ez az év is. Stabilabb a város, mint volt korábban, amihez jelentősen hozzájárult a kormány segítsége. Összes adósságunktól megszabadulunk, így van mód a biztos jövő megalapozására. Nem térhet vissza a múlt mentalitása!
A beruházások közül kiemelte a Lőkert-sori óvodát, az új kajak-kenuházat valamint a városháza, az Ifjúsági Szálló, a Radnóti és a Szenes utcai kollégium fűtésének korszerűsítését. Baja és Vaskút között kerékpárút épült. A kormány plusz 600 milliós támogatásával megkezdődhetett a kórházban a 4 milliárd forintos építkezés. Közel 2 milliárd jut az idegenforgalmat szolgáló infrastruktúra kialakítására. Megújul a Sugó strandja. Önerő nélkül erősítik meg a magas partot 2,3 milliárd forintból.

Megépül a Livodai-főgyűjtő harmadik üteme és a társulásos, 5,5 milliárdos pályázattal a szennyvízcsatornázás is megkezdődik a városban tavasszal. – A fejlesztések célja az, hogy hasznot hozzanak a városnak, s a bajaiak javát szolgálja. Köszönet Fercsák Róbert alpolgármesternek és Rádóczi Valéria irodavezetőnek. Az ismét nagyon sikeres Csodálatos Baja programsorozatért pedig a Baja Marketing Kft. dolgozóinak. A polgármester kitért arra is, hogy a nehézségek ellenére tudtak segíteni az elesetteknek. Összefogással a nagy árvíz ellen is sikeresen védekeztek a városban nyáron. A polgármesteri összegzést vastaps fogadta, miután kellemes ünnepeket kívánt az egybegyűlteknek.
A kitüntetettek nevében Pump Károly díszpolgár köszönte meg az elismerést, majd egy légi fényképet ajándékozott a városnak. „Jól látszik a képen is, hogy Baja a világ közepe!” – tette hozzá.
Díjazottak: Pump Károly (díszpolgár), dr. Jávor Béla és Menczer György (Baja városért), Keglevichné Siska Judit és Keresztes József (oktatásért), Dr. Kosóczki Tamás (kultúráért), a Bajai Szent Rókus Kórház szakdolgozói és dr. Váry Attila (egészségügyért), Gálos Tamás (sportért), Szalai Ottó (fejlesztésért), a Józsefvárosi Plébánia Karitász Csoportja (szociális munkáért), Heffler Zsolt (közbiztonságért), Markovics Józsefné (kisebbségekért), vitéz Szeile Lajos (1956-os forradalom emlékdíj), Bácska Banda (Baja Város Polgármestere Kitüntető Díj), Inotai Csabáné Vincze Zsuzsanna (Baja Város Mestere).