2025.02.05, Szerda

Szombaton Baján vesznek végső búcsút Udvardi Erzsébettől

2013.02.12. 04:27

Szülővárosában, Baján vesznek végső búcsút Udvardi Erzsébet Kossuth-díjas festőművésztől szombaton - közölte családja az MTI-vel hétfőn.

A tájékoztatás szerint 13 órakor a Barátok templomában celebrál gyászmisét Barsi Balázs ferences szerzetes. A gyászmenet  14 órától kíséri utolsó útjára Udvardi Erzsébetet a templomból a Rókus temetőbe.
   
A Rókus-kápolna előtt búcsúbeszédet mond Korzenszky Richárd, a tihanyi Bencés Apátság perjele, Baja város nevében Zsigó Róbert polgármester, országgyűlési képviselő, Badacsonytomaj nevében pedig Földi István plébános köszön el Udvardi Erzsébettől.
   
A Kossuth-díjas festőművészt életének 84. évében, súlyos betegség után február 4-én érte a halál.
   
Mint unokahúga, Udvardi Anna korábban az MTI-nek elmondta, a festőművész karácsonykor került a keszthelyi kórházba és ott is halt meg. Utolsó munkáját, amely Szent Pált ábrázolja, már nem tudta befejezni.
   
Udvardi Erzsébet 1929. december 27-én született Baján. Szülővárosában Rudnay Gyulától tanult festeni, majd Budapesten elvégezte a képzőművészeti főiskolát, ahol Bernáth Aurél, Domanovszky Endre, Fónyi Géza és Hincz Gyula voltak a mesterei. Badacsonytomajon 1958 óta élt és munkásságában benne van a balatoni táj, az ott élő emberek és választott szűkebb hazája, Badacsony világa, a víz, a hegy, a tó évszakainak látványa expresszív szürrealista stílusú festményeken. Műhelye mellett 2000-ben saját képtárat alapított, ahol munkáit állandó kiállításon láthatja a közönség. A rokonok az Udvardi Erzsébet Képtárat a művész halála után is működtetni szeretnék.