2025.02.05, Szerda

Bajnai április 30-án "lép fel" Baján

2013.04.25. 05:35

Nem lehet tudni, hogy a bajai származású Bajnai Gorodon azért hirdet lakossági fórumot Baján, mert sok más város mellett most pont ez következett, vagy azért, mert a sajtószóvivővé lett bajai polgármester Zsigó Róbert mára napi szinten zrihálja a volt miniszterelnököt.

A Facebook-on megjelent felhívás alapján Bajnai Gordon Baján 2013. április 30-án tart lakossági fórumot. Persze a Facebook arról is beszámolókat lehet találni napi szinte, hogy az Együtt 2014 lakossági fórumain finoman szólva kínosan gyér volt eddig az érdeklődés.



Egyelőre nem lehet tisztán látni az MSZP és az Együtt 2014 közös mozgását, de abból sok minden kiderülhet, hogy a lakossági fórum felhívását a korábbi ( - 2006) bajai MSZP-s polgármester Széll Péter megosztotta (klikk a képre) az ismerősei között a lakossági fórumra szóló meghívást...

Teljes front alatt tarja a Fidesz Bajnait

A hazai távírati iroda az utóbbi napokban napi 5-6 cikkében is Bajnaival foglalkozik, a jobboldalhoz kötkető orgánumok teljes arzenálja hónapok óta Bajnairól cikkeznek, így nehéz azt gondolni, hogy a Fidesz nem maga építi-e fel a saját ellenzéki képét, hiszen az eddigi lakossági fórumok gyakorlatilag teljes apátiát mutattak a korábbi miniszterelnök iránt.

Egy évvel a választások előtt normálisnak mondható, hogy a politikai kampánytáborok kezdik leporolni a fegyverarzenáljukat és máris Portik-Laborc titkosszolgálati jegyzőkönyv kerül elő az egyik oldalon és egy Portik-Orbán fotó a másikon.

A Fidesz szerdai mélyütése Bajnainak:

Fidesz: miért támogatja Bajnai Gordont Winkler Gyula?

    Budapest, 2013. április 24., szerda (MTI) - A Fidesz választ vár arra, hogy miért támogatja Bajnai Gordon volt miniszterelnököt Winkler Gyula, a Wallis egyik volt vezetője, aki vagyonát "többek között a kisemmizett magyar családoktól elszedett pénzből szerezte" - közölte Zsigó Róbert, a kormánypárt szóvivője szerdai budapesti sajtótájékoztatóján.

    A Bajnai Gordon alapította Haza és Haladás Alapítvány a múlt héten tette közzé minden, egymillió forintnál nagyobb összegű adományát és kiadását. Ezzel kapcsolatban a Fidesz szóvivője arra hívta fel a figyelmet, hogy a listán szerepel Bajnai Gordon régi üzlettársa, Winkler Gyula is, "akinek a nevét a Hajdú-Béthez köthető, kisemmizett magyar családok jól ismerik".

    Winkler Gyula - aki 2011-ben kétmillió, 2012-ben pedig mintegy ötmillió forinttal támogatta a Haza és Haladás Alapítványt - és Bajnai Gordon a Wallis vezetői voltak, amikor a cég megvásárolta Magyarország egyik legnagyobb baromfifeldolgozóját, a Hajdú-Bétet, majd "mint tulajdonosok levezényelték a cég felszámolását, a vagyonát kiszervezték, és így tönkretettek több mint félezer magyar családot" - mondta Zsigó Róbert.

    Mint fogalmazott, "Winkler Gyula egy olyan üzletember, aki a vagyonát többek között a kisemmizett magyar családoktól elszedett pénzből szerezte, és ebből a vagyonból adakozik most Bajnai Gordonnak".

    A kormánypárt szóvivője ezek alapján arra kíváncsi, hogy Winkler Gyula miért támogatja Bajnai Gordont: azért, mert hálás a korábban kapott pénzért, vagy az esetleges jövőbeli hasonló üzletekért. Tisztességesnek tartja-e a volt miniszterelnök, hogy olyanoktól fogad el támogatást, akik "magyar családok kárán gazdagodtak meg"? - tette fel a kérdést Zsigó Róbert.