Lakitelek Önkormányzata sikeresen pályázott a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) keretében, és 230 millió forint vissza nem térítendő európai uniós forrást nyert el a csapadékvíz elvezetésére. A projekt második ütemében további szikkasztó árkokat építettek ki a település 28 utcájában, és két tározót is létesítette - derült ki a Bács-Kiskun Vármegyei Önkormányzat lapunkhoz eljuttatott sajtóközleményéből.
Lakitelek Önkormányzata pályázatot nyújtott be TOP-2.1.3-16 TELEPÜLÉSI KÖRNYEZETVÉDELMI INFRASTRUKTÚRA-FEJLESZTÉSEK felhívásra „Lakitelek csapadékvíz elvezetése szikkasztó árkokkal II. ütem” címmel (projekt azonosítószáma: TOP-2.1.3-16-BK1-2021-00045). A projekt keretében 230 millió forint vissza nem térítendő európai uniós forrásból a fő cél Lakitelek egy jelentős belterületi részének víztehermentesítése volt a korábbi csapadékvíz gazdálkodási beruházásokat folytatva.
A fejlesztés keretében az I. ütem folytatásaként, további szikkasztó árkok kiépítésével valósult meg a csapadékvíz helyben tartására irányuló törekvés. Ez az első ütemmel szoros összefüggésben, egymást kiegészítve képes tehermentesíteni a vízkárok alól a település belterületének jelentős részét.
A beruházás eredményeként a település 28 utcájában, összesen 46 helyrajzi számú területet érintve szikkasztóárkok kiépítésre került sor. A kivitelezési munkálatok összesen mintegy 2573 méternyi árok kiépítését foglalták magukba. A vízelvezető létesítményeken felül a projekt két tározó létesítésére is kiterjedt.
A projekt átfogó célja a helyi vízkár veszélyeztetettség csökkentése, specifikus célja pedig a fejlesztéssel érintett utcákban található ingatlanvagyon védelme. Ennek köszönhetően javul a település népességmegtartó képessége, növekedik gazdasági vonzereje, emelkedik az érintett lakosság életkörülménye, illetve a település infrastrukturális háttere is. A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósult meg.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.
Lendület, megújulás és a korábbi értékek megőrzése vezérelte a SZABADICS Group új arculatát.