Lechner korának hangulatát idézték meg a felújított kecskeméti Városháza kávézójában.
Pártos Gyula és Lechner Ödön egyik legismertebb épülete, a magyar szecesszió jelképe 1895 óta otthona a város elöljáróinak. Az eltelt közel 130 év viszontagságai ellenére karaktere, egyénisége mindvégig megmaradt, állapota azonban az utóbbi évekre jelentősen leromlott. Szerencsére a város vezetése a közelmúltban módot talált az épület megmentésére: a Modern Városok Program segítségével, a Horváth Építőmester Zrt. (HÉP) munkájának köszönhetően a Városháza idén minden elemében megújulva nyithatta meg újra kapuit az építészéről elnevezett, Vass-Eysen Ervin építész-belsőépítész tervei szerint kialakított kávézóval együtt.
Szabadon álló, középrizalittal hangsúlyozott kétemeletes főhomlokzatát Zsolnai kerámia díszíti csakúgy, mint a Városháza épületének súlyát is kijelölő, északkeleti sarokrizalitot. Ez alatt, a Kossuth tér felől nyílt meg a Lechner kávézó, amelyben a tervezők kihasználták a két sarki, egykori üzlettér csegelyes keresztboltozatos, nyolcszögletű térlefedésének nagyvonalúságát. Ehhez jól illően sötét fa bútorzattal és visszafogott színekkel engedték a tér századfordulós hangulatát érvényre jutni. Lechner Ödön nevéhez hűen a tervezés hívószavai: modern, magyaros és minőségi.
A két szint magas, nyolcszög alaprajzú helyiség szolgál belső fogyasztótérként, amelyhez udvar, konyha, kiszolgálóterek és üzemi területek is kapcsolódnak. A nagyméretű, nagyjából 13 x 6 méteres helyiség egy közlekedőn át kapcsolódik az északi belsőudvarhoz, illetve egy másik közlekedő segítségével a Városháza belső közlekedőjéhez is.
A régi magyar kávéházi hagyományokhoz visszanyúló Lechner kávézó nem csak minőségi olasz kávét kínál: a croissant-ok, bagettek, magyaros és angolszász tojásételek mellett meleg főételeket, frissen csapolt proseccót és más italkülönlegességeket is fogyaszthatunk itt.
A Városháza dísztermében tartott esküvőkhöz is szépen illeszkedhet a kávéház, amivel a nemrég átadott interaktív látogatóközpont, a koncerteknek és más előadásoknak hangulatos környezetet biztosító díszudvar és a házasságkötéseknek gyönyörű helyszínt adó díszterem mellett tovább bővítheti a felújított Városháza közösségi funkcióit is.
Akadálymentesen megközelíthető helyiségeinek térstruktúrája három egységből áll, amelynek legfontosabb eleme, a Nagytemplom felőli, sarki bejáratos nyolcszögtér a Lechner Kávéház pultos fogadótere. Itt érzékelhető talán a legpontosabban a tervezői szándék, ami Városháza ikonikus épületének nosztalgiájára fókuszál: a nyílászárók az eredeti, Lechneri tervek szerint készültek el, ami jelentősen ráerősít a térélményre; de a hidegburkolatok is a városházi folyosók padlóburkolatához jól illeszkedő, azt ugyanakkor nem utánzó, homokszínű és kék kiskockás betétekkel képzettek. A vendégtéri burkolat olajozott svédpadlója és a tömör fa bútorok, valamint a boltéleket kiemelő falfestés egyaránt azt a célt szolgálja, hogy belépve Lechner korában, a polgári kultúra fénypontján tatálja magát bárki, aki betér ide egy „békebeli” kávéra.
14 ezer négyzetméteres gyár épül mintegy 31 milliárd forint értékben.
Nemzeti függetlenségünk egyik legfontosabb szimbóluma, a Magyar Tudományos Akadémia székháza hatalmas átalakuláson esik át. A Fejér-B.Á.L.- ÉPKAR Zrt.-Vitruvius Kft. hármas konzorciumi fővállalkozásában zajló kivitelezésen már több fontos munkafázist sikerült lezárni.