Lechner korának hangulatát idézték meg a felújított kecskeméti Városháza kávézójában.
Pártos Gyula és Lechner Ödön egyik legismertebb épülete, a magyar szecesszió jelképe 1895 óta otthona a város elöljáróinak. Az eltelt közel 130 év viszontagságai ellenére karaktere, egyénisége mindvégig megmaradt, állapota azonban az utóbbi évekre jelentősen leromlott. Szerencsére a város vezetése a közelmúltban módot talált az épület megmentésére: a Modern Városok Program segítségével, a Horváth Építőmester Zrt. (HÉP) munkájának köszönhetően a Városháza idén minden elemében megújulva nyithatta meg újra kapuit az építészéről elnevezett, Vass-Eysen Ervin építész-belsőépítész tervei szerint kialakított kávézóval együtt.
Szabadon álló, középrizalittal hangsúlyozott kétemeletes főhomlokzatát Zsolnai kerámia díszíti csakúgy, mint a Városháza épületének súlyát is kijelölő, északkeleti sarokrizalitot. Ez alatt, a Kossuth tér felől nyílt meg a Lechner kávézó, amelyben a tervezők kihasználták a két sarki, egykori üzlettér csegelyes keresztboltozatos, nyolcszögletű térlefedésének nagyvonalúságát. Ehhez jól illően sötét fa bútorzattal és visszafogott színekkel engedték a tér századfordulós hangulatát érvényre jutni. Lechner Ödön nevéhez hűen a tervezés hívószavai: modern, magyaros és minőségi.
A két szint magas, nyolcszög alaprajzú helyiség szolgál belső fogyasztótérként, amelyhez udvar, konyha, kiszolgálóterek és üzemi területek is kapcsolódnak. A nagyméretű, nagyjából 13 x 6 méteres helyiség egy közlekedőn át kapcsolódik az északi belsőudvarhoz, illetve egy másik közlekedő segítségével a Városháza belső közlekedőjéhez is.
A régi magyar kávéházi hagyományokhoz visszanyúló Lechner kávézó nem csak minőségi olasz kávét kínál: a croissant-ok, bagettek, magyaros és angolszász tojásételek mellett meleg főételeket, frissen csapolt proseccót és más italkülönlegességeket is fogyaszthatunk itt.
A Városháza dísztermében tartott esküvőkhöz is szépen illeszkedhet a kávéház, amivel a nemrég átadott interaktív látogatóközpont, a koncerteknek és más előadásoknak hangulatos környezetet biztosító díszudvar és a házasságkötéseknek gyönyörű helyszínt adó díszterem mellett tovább bővítheti a felújított Városháza közösségi funkcióit is.
Akadálymentesen megközelíthető helyiségeinek térstruktúrája három egységből áll, amelynek legfontosabb eleme, a Nagytemplom felőli, sarki bejáratos nyolcszögtér a Lechner Kávéház pultos fogadótere. Itt érzékelhető talán a legpontosabban a tervezői szándék, ami Városháza ikonikus épületének nosztalgiájára fókuszál: a nyílászárók az eredeti, Lechneri tervek szerint készültek el, ami jelentősen ráerősít a térélményre; de a hidegburkolatok is a városházi folyosók padlóburkolatához jól illeszkedő, azt ugyanakkor nem utánzó, homokszínű és kék kiskockás betétekkel képzettek. A vendégtéri burkolat olajozott svédpadlója és a tömör fa bútorok, valamint a boltéleket kiemelő falfestés egyaránt azt a célt szolgálja, hogy belépve Lechner korában, a polgári kultúra fénypontján tatálja magát bárki, aki betér ide egy „békebeli” kávéra.
Tizennégy utca, több mint 21 800 négyzetméternyi útfelülete, 6435 négyzetméternyi járda újul meg és 120 új parkolóhely is épül két projektben a jövő év végéig a Duna mentén fekvő Gönyűn. Ez a település eddigi történetének legnagyobb önerőből megvalósított beruházása.
Az Eötvös Lorand Tudományegyetem (ELTE) a Bölcsészettudományi Karának otthont adó Trefort kert Campus hat-, valamint a Puskin utcában két helyszínen lévő, három épületegységének energetikai felújítására írt ki az intézmény feltételes közbeszerzési pályázatot.