A település környezeti állapotát javító projekt 130 millió forint uniós támogatásból valósult meg. A fejlesztésnek köszönhetően a lakosságnak nem kell tartania az ár- és belvíz károktól.
"Bátya Község Önkormányzata pályázatot nyújtott be a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program, TOP-2.1.3-16 TELEPÜLÉSI KÖRNYEZETVÉDELMI INFRASTRUKTÚRA-FEJLESZTÉSEK felhívásra „Csapadékvíz-elvezető rendszer fejlesztése Bátya község területén” címmel (projekt azonosítószáma: TOP-2.1.3-16-BK1-2021-00051). A projekt keretében 130 millió Ft vissza nem térítendő európai uniós forrásból a fő cél, a település környezeti állapotának javítása" - tájékoztatott róla Bács-Kiskun Vármegye Önkormányzata.
MInt írták, a Széchenyi 2020 program keretében megvalósult projekt során
Bátya belterületén lévő Táncsics Mihály, Bercsényi (az 51. sz. főúttól számított délkeleti szakasza), Attila, Mikes Kelemen, Kálvária (Rákóczi utcától északra eső szakasza) és a Mészáros Lázár (Rákóczi utcától északra eső szakasza) utcák csapadékvíz elvezető rendszerének rekonstrukcióját foglalta magába.
A projekt révén Bátya Község csapadékvíz elvezető hálózatához kapcsolódó fejlesztések IV. üteme történt meg, összesen 2 401 méter csapadék csatorna kiépítésével.
A projekt célja az ár- belvíz- és helyivízkár veszélyeztetettségének csökkentése a településen áthaladó vízfolyások rendezésével, a belterületi csapadékvíz elvezető árokrendszer kiépítésével, összehangolt fejlesztésen keresztül volt.
A projekt megvalósításának közvetlen eredménye, hogy Bátya Község lakossága a támogatott vízgazdálkodási fejlesztés révén mentesített lett a bel- és csapadékvíz károkozástól - emelték ki végezetül a tájékoztatásban.
Projektvezetőjeként, több évtizedes tapasztalattal a háta mögött irányítja a veszprémi vár VEMÉV-SZER általi munkálatait Csehi Lóránt. A novemberi Hónap Mérnökét pályájáról, motivációiról és arról is kérdeztük, mi kell ahhoz, hogy valaki megtalálja a helyét építőmérnökként.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.