A szolgáltatás kiválthatja a Magyar Honvédség Kecskeméti Repülőkórházában működő egynapos sebészetet.
Egynapos sebészeti ellátást nyújtó egység épült a Bács-Kiskun Vármegyei Oktatókórház kecskeméti, Nyíri úti telephelyén. A létesítmény az Országos Kórházi Főigazgatóság által valósult meg a VER-BAU Építőipari és Szolgáltató Kft. kivitelezésében, bruttó 2,7 milliárd forint európai uniós támogatásból. 2023. április 4-én már meg is kezdte működését.
A fejlesztés keretében kétszintes, csaknem háromezer négyzetméter alapterületű épületet emeltek, ahol sebészeti, szemészeti, kézsebészeti, ortopédiai, traumatológiai és egyéb szakirányú műtétek végezhetők el. A szakmai, infrastrukturális és eszközfejlesztések eredményeképpen lerövidülhet a kórházban eltöltött idő - közölte az intézmény az MTI-vel.
Az új épületben három műtő, tizenkilenc betegszoba 36 ággyal, valamint számos kiszolgáló helyiség létesült, amelyek kiváltják az ideiglenesen a Magyar Honvédség Kecskeméti Repülőkórházában működő egynapos sebészetet.
Az épület akadálymentesítését két lifttel biztosították. A Közbeszerzési értesítőben megjelent felhívás leírása szerint az új épület két szintes összekötő folyosóval kapcsolódik a meglévőkhöz.
A beavatkozásokat három egynapos sebészeti ellátásra optimalizált műtőben és négy gasztroenterológiai vizsgáló- kezelőben végzik. A földszinten alakították ki a fekvő részleget, amely 19 db önálló fürdőszobával rendelkező kórteremből áll.
A beruházáshoz közmű-, kert-, parkoló-, út- és járdaépítés is kapcsolódott.
A Bács-Kiskun Vármegyei Oktatókórház közleménye szerint az egynapos sebészeti részlegek országos hálózatában csaknem 11 milliárd forintos fejlesztés történik az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program (EFOP) keretében. A projekt részeként 17 fekvőbeteg-ellátó intézmény 19 helyszínén önálló, egynapos sebészeti részlegeket alakítanak ki 15 helyszínen kivitelezéssel, 18 helyszínen eszközbeszerzéssel.
14 ezer négyzetméteres üzem készül el 2026 második felére 31 milliárd forint értékben.
Nemzeti függetlenségünk egyik legfontosabb szimbóluma, a Magyar Tudományos Akadémia székháza hatalmas átalakuláson esik át. A Fejér-B.Á.L.- ÉPKAR Zrt.-Vitruvius Kft. hármas konzorciumi fővállalkozásában zajló kivitelezésen már több fontos munkafázist sikerült lezárni.