A SWIETELSKY Magyarország kivitelezésében minigarzon jellegű lakások kerülnek kialakításra a régi infektológiai épület helyén.
Nyíregyházán március 29-én megtartották a másfél milliárd forintos beruházással épülő új nővérszálló bokrétaünnepségét. A nyíregyházi Jósa András Oktatókórház területén háromszintes, 118 férőhelyes nővérszálló jön létre a SWIETELSKY Magyarország Kft. kivitelezésében.
Az új tömb a régi infektológiai épület helyén kapott helyet kétezer négyzetméternyi alapterülettel. A beruházásban 27 négyzetméter nagyságú, minigarzon jellegű lakások kerülnek kialakításra.
Lengyel László, a Belügyminisztérium egészségügy finanszírozásáért és fejlesztésért felelős helyettes államtitkára köszöntőjében elmondta,
az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program segítségével tizenöt kórházban fejlesztik az egészségügyi szakdolgozók lakhatási körülményeit, három helyen új nővérszálló épül: Nyíregyházán, Kecskeméten és Szombathelyen. Utóbbi beruházásokkal 368 új férőhely jön létre az országban, a felújítások során pedig 1209 férőhelyet korszerűsítenek
- mondta el a helyettes államtitkár. Lengyel László megjegyezte, a koronavírus-járvány miatt az építkezések és a rekonstrukciók csak tavaly kezdődhettek meg: a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórházban tavaly októberben adták át a Katalin-ház elnevezésű felújított nővérszállót, a többi helyszínen pedig ütemezés szerint zajlanak az építési és felújítási munkálatok.
Nagy Géza, az intézmény ápolási igazgatója elmondta, a kórházcsoport tagkórházainak 3200 szakdolgozójából mintegy 1800-an dolgoznak a Jósa András Oktatókórházban. "Sokan messzebbről járnak be dolgozni, számukra jelent majd könnyebbséget ez a beruházás" - tette hozzá. Kovács Ferenc, Nyíregyháza Fidesz-KDNP-s polgármestere elmondta, az elmúlt tizenkét éves kórházfejlesztési programban arra is figyeltek, hogy javuljanak a dolgozók munkakörülményei és emelkedjen a társadalmi megbecsülésük. Ilyen beruházás volt a kórházi óvoda és a parkolóház építése - hangoztatta.
Seszták Oszkár, a vármegyei közgyűlés fideszes elnöke emlékeztetett, a nyíregyházi kórházat érintő komplex fejlesztés 2006-ban kezdődött el az érsebészeti centrum építésével, ezután kezdődött meg az úgynevezett tömbkórház-projekt. Hozzátette, a projektre uniós forrásból több mint másfél milliárd forintot kaptak.
A gyógyszer- és papíripari gépeket előállító Körber jelentős fejlesztést hajtott végre.
Püspökladány gazdagodott 410 négyzetméteres intézménnyel