A fokozottan védett illatos csengettyűvirág hazai állománya körülbelül 250 tőre tehető. Megőrzése érdekében több éve mesterséges szaporítási kísérletek indultak, a visszatelepítésekben, utógondozásokban és monitorozásban a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság szakemberei is aktívan részt vesznek.
Az illatos csengettyűvirág fokozottan védett növényfajunk, amely az utóbbi ötven évben egykori hazai lelőhelyeinek nagy részéről eltűnt. A faj egyedszáma egész Európában drasztikusan csökkent, csaknem minden országban Vörös Könyves, kritikusan veszélyeztetett fajként tartják számon.
Európai ritkaságának okán bekerült a közösségi jelentőségű növényfajok közé. Magyarországnak a faj Kárpát-medencei állományainak megőrzésében kiemelt szerepe van, ezért fajmegőrzési terv készült megóvása érdekében, amely tartalmazza a fajra vonatkozó információkat, a javasolt intézkedések, kezelések megalapozásához szükséges ismereteket, az illatos csengettyűvirággal kapcsolatos kutatásokat, az élőhelyeit veszélyeztető tényezőket és az ezek elhárítására szolgáló természetvédelmi kezelések, intézkedések leírását.
Dr. Kovács Éva monitorozó szakreferens írása a legutóbbi Két víz köze kiadványban olvasható el.
A Gránit Alapkezelő a Skanskától szerezte be 52 millió euróért a bukaresti ingatlant.
A munkálatok során a szomszédos házak megerősítést és hőszigetelést kaphatnak, a rádió atombunkerének bontása miatt is védeni akarja a többi épületet az ÉKM.